V cestě do finále jí ale stojí soupeřka z nejtěžších, turnajová jednička a 24. juniorka světa, v Praze žijící a trénující ruská tenisová naděje Alisa Oktiabrevová.

Ale Forejtková, která byla nedávno ve finále turnaje v Bamberku, se jí určitě nezalekne. Turnaj na domácích kurtech si zatím užívá.

„Těší mě, že hraju doma, i když se na mě chodí dívat hodně lidí a je na mě trošku vyvíjený tlak,“ říkala už po vítězství ve 2. kole nad další Češkou Marií Slaměníkovou.

Kolem kurtu ji povzbuzovali známí, kamarádi i spolužáci z nedaleké základní školy. „Vysvědčení jsme dostali už ve středu,“ usmála se 14letá hráčka Slavie Plzeň.

A jaké bylo? „Tři dvojky,“ odpověděla bezelstně.

Na kurtu je to v jejím podání zatím na jedničku.

„Já mám zdejší prostředí hodně ráda,“ pochvalovala si na kurtech v Borském parku, kde v poslední době často trénovala, protože doháněla resty ve škole.

Eliška Forejtková.
Tenistka Forejtková jde dál, Krejčová vypadla a končí i mladý Tsitsipas

Teď už se může minimálně celé prázdniny plně soustředit na tenis. V pátek zvládla i souboj s deblovou parťačkou Paštikovou. Společně pak ale nepostoupily do finále.

„Proti krajankám je to těžké, já hraju mnohem radši s cizinkami. Ale jsme na turnaji v Česku, takže je jasné, že je větší šance narazit na sebe,“ vyznala se Forejtková.

V semifinále se jí to splní, nastoupí proti Oktiabrevové, kterou si oťukala v deblu.

Forejtková pochází ze sportovní rodiny, která žije v Úlicích. Jeden bratr reprezentuje Česko v lyžování, kde otec šéfuje sekci sjezdařů. No a další z bratrů Jonáš už si zahrál i Davis Cup, teď se vrací na kurty po zranění.

„Pomáhá mi, radí, jak na forhend, na servis. Jsem ráda, když si se mnou občas zatrénuje. Máme spolu hezký vztah,“ vyznala se Eliška Forejtková, jejímž vzorem je také Markéta Vondroušová.

Kam to dotáhne?

Eliška Forejtková (na archivním snímku z roku 2020) z TK Slavia Plzeň.
Plzeňská Slavia má na světovém turnaji tenistku. Je jí 14letá Eliška Forejtková

Výsledky:

Junioři, dvouhra – čtvrtfinále: Filip (1-ČR) – Pascual Ferra (6-Šp.) 6:2, 7:6 (3), Vinciguerra (Švéd.) – Faurel (Fr.) 6:2, 7:6 (8), Rapagnetta (It.) – Peták (7-ČR) 6:3, 6:1, Molder (5-Est.) – Derepasko (2) 6:4, 1:6, 6:4.
Čtyřhra – semifinále: Guilleme (Nca.), Marques (Por.) – Pascual Ferra, Esteve (4-oba Šp.) 7:5, 6:3, Grzegorzewski (Pol.), Molder (2-Est.) – Faurel (Fr.), Boosarawongse (3-Tha.) 6:2, 6:2.
Juniorky, dvouhra – čtvrtfinále: Oktiabrevová (1-Rus.) – Urbanová (5) 7:5, skreč, Forejtková (4) – Paštiková (vš. ČR) 6:2, 6:1, Mravcová (SR) – Rollsová (USA) 6:1, 6:1, Sidorovová (7-Rus.) – Tomajková (2-ČR) 1:6, 6:2, 6:4.
Čtyřhra – semifinále: Tomajková, Smékalová (4) – Krejčová (vš. ČR), Perapekhina (Rus.) 3:6, 6:3, 10:5, Oktiabrevová (Rus.), Jandová (3) – Forejtková, Paštiková (vš. ČR) 6:2, 6:2.

Vyhlášení ankety o nejlepšího sportovce Plzně za rok 2022 ve velkém sále radnice v Plzni.
Sportovci Plzně 2022 jsou Eliška Forejtková a Veronika Blažíčková