Obvykle se tady střetávají hokejisté plzeňské Škody se svými soupeři. Sobotní večer v Home Monitoring Areně nepatřil mužům na bruslích, ale bijcům v klecích. V Plzni se totiž konala říjnová X Fight Night 12 v MMA (smíšená bojová umění v kleci bez pravidel).

Tahákem byl zápas české hvězdy Karlose „Terminátora“ Vémoly proti Mateuszovi Ostrowskému z Polska či návrat Petra „Píny“ Ondruše, který se utkal se Srbem Jusufem Hajrovičem.
Vémola zdemoloval Poláka na začátku druhého kola. Nicméně Ostrowski krvácel už v prvním kole poté, kdy utrpěl tržnou ránu na nose po jednom z úderů od soupeře. Ve druhém kole Vémola srazil Ostrowského k zemi a po několika ranách do obličeje rozhodčí zápas ukončil.

Karlos Vémola se na souboj připravoval dva týdny. Motivuje se mimo jiné nenávistí k protivníkovi. „Já si vždycky na každého soupeře něco najdu. Mateusz ale zaslouží respekt za to, že se mnou do té klece vlezl. Je to blázen,“ říkal Vémola po zápase do mikrofonu zaplněnému stadionu.

„Vím, že někteří budou říkat, že soupeř byl slabý, ale všichni, kteří mě podporují a fandí, vidí, že jsem na tento zápas měl jen dva týdny. Ti, kteří mně fandí, a je jich hodně, byli součástí mé přípravy, abych se dostal zpátky na vrchol, protože toto byla příprava na Bratislavu,“ pokračoval.

A hned přešel do angličtiny, aby poslal vzkaz svému budoucímu soupeři Ribbonovi, s nímž se střetne 18. listopadu ve slovenském hlavním městě. „Rovněž tebe zastavím,“ zahřímal Vémola.

Podle něj je Ribbon zkušený bojovník a musí se na něj dobře připravit. „Fanoušci vědí, že si kladu nejvyšší cíle. Dám si největší cíl, a to, že slovenským fanouškům slíbím, že Ribbona na Slovensku ukončím. Což je hodně vysoká laťka, protože ho nikdo neukončil už šestnáct let. Já na Slovensku ukončím Ribbona po jeho šestnáctileté spanilé jízdě,“ slíbil Vémola.

Petr Ondruš vyhrál nad Hajrovičem technickým knokautem ve třetím kole. Šestou výhru v řadě oslavil v Plzni Uzbek Machmud Muradov. Úspěšnou premiéru v kleci má za sebou kickboxerka Martina Jindrová, která pokořila na body Angeliku Vezzoliovou.