„Ten úroveň letošního šampionátu hodně zvedá a měl by být hlavním adeptem na vítězství," odhaduje ředitel turnaje Jiří Kovářík st.

„Důležité ale bude, jak se kdo popasuje v naší hale s povrchem, protože ty nejsou nikde stejné. Sice mají stejný název supreme, ale někdy je tam křemičitého písku více a jindy méně, což přináší rychlejší hru," vysvětluje Kovářík.

Přihlášeni jsou další čtyři tenisté, kteří jsou do 700. místa v žebříčku ATP, což slibuje parádní podívanou.

„Velkou radost mám z toho, že tu bude hrát Michal Schmid, který sice nyní hájí barvy Liberce, ale je naším odchovancem," říká na adresu 458. hráče světa Kovářík.

„Mně by se líbilo, kdyby bylo finále Sikora – Schmid," přiznává Jiří Kovářík.

Ze zástupců Západočeské oblasti byl do hlavní soutěže přímo nasazen pouze Libor Salaba z TCF PURUM Mariánské Lázně.

Volnou kartu kupodivu nedostal žádný z tenistů domácí Slavie VŠ Plzeň. „Všechny naše hráče jsme dali do kvalifikace, protože letos je úroveň turnaje opravdu velká a v hlavní soutěži by si tolik nezahráli," vysvětluje ředitel halového šampionátu.

„Oni i sami hráči chtějí spíše do kvalifikace, protože si chtějí zahrát co nejvíce zápasů. V případě úspěchu v kvalifikaci si tak na šampionátu zahrají minimálně tři zápasy," dodává Jiří Kovářík.

Loňské vítězství ve dvouhře bude v Plzni obhajovat Dominik Süč. Ten v minulém roce hrál za klub TC VŠ Praha, letos hájí barvy LTK Liberec.

„V letošní konkurenci to bude mít těžké. Je pátým nasazeným, takže už ve čtvrtfinále může hrát proti Sikorovi," vypočítává Kovářík.

Před rokem Süč porazil v pohledném finále Davida Pavlíka z TK Sparta Praha 4:6, 6:1, 6:4. „Vím, že obhajovat je vždycky těžší, ale pokusím se o to," řekl Deníku před rokem po svém triumfu Dominik Süč.

Halové mistrovství republiky má dnes na programu první kolo dvouhry, to začne v 9 hodin. Pavouk čtyřhry se začne rozplétat od 16 hodin. Diváci mají do haly TK Slavia Plzeň na Borech na všechna utkání vstup zdarma.

Nejlepší tenisté si mezi sebe rozdělí částku 140 tisíc Kč, kterou je turnaj dotován. Nejvíce si připíše vítěz dvouhry, který bude bohatší o 50 tisíc Kč.