Jonáš Forejtek pocházející z Úlic na severním Plzeňsku nenašel přemožitele na šampionátu ve švýcarském Klosters.

„Turnaj se mi vydařil. Před mistrovstvím Evropy jsem si dal za cíl uhrát co možná nejlepší výsledek. Soustředil jsem se na každý zápas, jako kdyby to bylo finále. První kolo proti soupeři z Moldavska Lukovi Andonovovi jsem nehrál úplně dobře, ale každým zápasem jsem se zlepšoval a také jsem si více věřil. Ve třetím kole jsem odehrál velmi dobrý zápas proti tenistovi z Francie Titouanu Droguetovi, potom jsem věděl, že když budu hrát dobře, tak bych mohl vyhrát. V semifinále jsem hrál s velmi dobrým Giuliem Zeppierim z Itálie, s kterým jsem v zápase hodně prohrával, ale soustředil jsem se na každý míč zvlášť a podařilo se mi zápas otočit do vítězného konce ve třech setech. Ve finále jsem hrál proti Adrianu Andrejevovi z Bulharska, v zápase jsem odvracel v druhém setu mečbol, nakonec jsem zvítězil také ve třech setech,“ popsal pro server Akademie individuálních sportů Plzeňského kraje Jonáš Forejtek, pro něhož je titul mistra Evropy bezpochyby největším výsledkem kariéry.

Sedmnáctiletý tenista TK Sparta Praha se ve Švýcarsku musel vyrovnávat s přírodními podmínkami neobvyklými pro tenis. „Zajímavostí hry v Klosters je velká nadmořská výška 1200 metrů nad mořem, ve které lítají balonky mnohem rychleji. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykl,“ řekl Forejtek.

Jak už bylo řečeno – Jonáš Forejtek byl součástí vítězného týmu ČR v Davis cupu (spolu s Daliborem Svrčinou a Andrewem Paulsonem).

Minulý rok, tedy v 16 letech, Jonáš Forejtek poprvé okusil tenisový profesionální okruh mezi dospělými v kvalifikaci egyptského turnaje futures v Šarm aš-Šajchu.

Ilustrační foto
Juniorka Viktorie půjde doma za první výhrou