Psal se rok 1953, když parta vysokoškoláků založila tenisový klub TK Slavia Plzeň. A možná i proto, že se zrodil v časech komunismu, kdy byl tenis „buržoazním“ sportem, nesla název DSO (Dobrovolná sportovní organizace).
Zpočátku využíval klub kurty SK Plzeň, dnešní Lokomotivy, ale pět let po založení začala výstavba kurtů v Borském parku.
Dnes je tam areál, který patří k nejkrásnějším v republice. A klub, který posbíral řadu úspěchů na domácíi mezinárodní scéně, a hodlá v tom i nadále pokračovat. Především díky Regionální akademii Plzeňského kraje.
„Jsem rád, že náš klub stále patří mezi pět šest nejvýznamnějších tenisových bašt v republice. Vychovali jsme tady řadu reprezentantů,“ pronesl v úvodní řeči při oslavách výročí současný předseda klubu Jan Hlaváček, sám bývalý ligový tenista.
V jednom družstvu se kdysi sešel i s daviscupovými reprezentanty Stanislavem Birnerem a především Tomášem Šmídem. Ani jedenz nich nemohl na slavnosti chybět.
Šmíd, vítěz Davisova poháru z roku 1980, přiletělz Itálii, kde žije.
Na kurtech v Borském parku se minulý týden potkal se spoustou známých nejenz Plzně. Mezi hosty byl i první český wimbledonský vítěz Jan Kodeš, dorazil i někdejší šéf fedcupového týmu žen z období Mandlíkové, Sukovéa Novotné Jiří Medonos, který se velmi dobře zná ze společného působení v Dánskus Jiřím Kováříkem, bývalým hráčem, trenérem a především manažerem TK Slavie.
Z těch mladších dorazily sestry Jana a Andrea Hlaváčkovy, stříbrná medailistkaz olympiády v Londýně 2012 a svého času jedna z nejlepších světových deblistek..
Hosté přijeli i z Německa nebo Spojených států, kde žijí bývalí hráči plzeňské Slavie. Jen Barbora Strýcová se pro nemoc omluvila, ale zastoupili jí rodiče.
Bylo na co vzpomínat, pomohlo i působivé video a hned v úvodu proběhl křest publikace mapující sedmdesátiletou historii klubu.