Se značně omlazeným kádrem vyběhnou do podzimních prvoligových bojů hokejbalisté Tatranu Třemošná. Druhá nejvyšší tuzemská soutěž se představí v novém hávu, hokejbalisty čeká zdlouhavé cestování po celé republice.

„Soutěž bude náročná finančně i časově, stejně tak fyzicky," uvědomuje si Petr Škarecký, v uplynulé sezoně hrající kouč Tatranu.

Do nového ročníku povede tým tandem Zdeněk Vozka – Dušan Fojtách. Oba jmenovaní mají s trénováním v Třemošné zkušenosti.

Kabinou se v létě prohnal vítr, který soupisku mužstva značně omladil.

„Přípravu absolvovali vesměs mladí kluci, kteří vpluli do širšího kádru. Naopak končíme my ze starší generace, kteří už jsme byli několik let na odchodu," pokračuje Škarecký, který se přesouvá do B-týmu společně s dalšími zkušenými borci Vodrážkou nebo Procházkou.

Břemeno zodpovědnosti ponese mládí, příslib do budoucna. Důvod, proč se starší hokejbalisté rozhodli pro přechod do rezervy právě letos, je prozaický.

„Chceme si hokejbal hlavně užívat. Navíc soutěž bude hodně časově náročná a je složité hraní skloubit se zaměstnáním a rodinou," uvědomuje si Petr Škarecký.

Tatran vstupuje do neznáma. „Moc nadšeni ze sloučení české a moravské části první ligy nejsme. Je možné, že to bude naše první i poslední sezona," říká Škarecký.

„Kluci mají o to větší motivaci uspět, něco dokázat," dodává jedním dechem. Třemošenskou partu čeká cesta do Opavy, Brna, Pardubic, Jihlavy nebo do České Třebové. 

Mladí hráči se připravovali svědomitě.

„Příprava probíhá hodně uzavřeně, a vzhledem k tomu, že soutěž bude dlouhá, budou mít hráči spoustu času na získání optimální pohody," tvrdí Škarecký.

Tréninky probíhaly dvakrát v týdnu a jednou se hráči sešli na dobrovolném tréninku. „Režim byl klasický – nabírání svalové hmoty, makali jsme na vytrvalosti i rychlosti," prozrazuje Škarecký.

První liga startuje v sobotu 5. září, Tatran Třemošná odcestuje na hřiště dravých Tygrů z Mladé Boleslavi.

Z dalších zástupců regionu se v soutěži představí Snack Dobřany, které na úvod soutěže vyzvou CSKA Karlovy Vary. Jediným plzeňským celkem v první lize mužů je TJ Litice, již čeká v premiéře boj na hřišti Nové Strašecí.

Martin Šiška