V Městské hale Lokomotiva na Slovanech se totiž odehraje zápas superligy mezi šestnáctinásobným mistrem ČR Tatranem Střešovice a FBC 4CLEAN Českou Lípou.

Pořadatelem projektu výjezdního utkání superligy ve florbale je nejstarší florbalový klub v Plzni FBC Plzeň. Záštitu nad projektem převzal primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„Na západě Čech dlouhodobě chybí nejvyšší soutěž florbalu, proto jsme se rozhodli ji přivézt právě do západočeské metropole. Chceme tak široké veřejnosti a především mládeži ukázat florbal na té nejvyšší úrovni v České republice a motivovat je tím ke sportu,“ vysvětlil prezident klubu FBC Plzeň Libor Strejček.

Podle něj jsou důležité sportovní vzory, proto se v Plzni představí špičkový celek Tatran Střešovice. Ty jsou momentálně sedmé, Česká Lípa až dvanáctá.

Florbalový mač začne v 18 hodin a bude vysílán v přímém přenosu Českou televizí na kanálu ČT Sport.

„Rádi bychom překonali divácký rekord v návštěvnosti florbalu v Plzni který je 855 diváků. Součástí projektu je akce Vyzkoušej si florbal, která bude předcházet utkání a uskuteční se na plzeňských základních školách. Dětem bude představen florbal a budou mít možnost si sport vyzkoušet. V rámci akce bude probíhat autogramiáda hráčů Tatranu Střešovice a focení s mistrovským pohárem,“ láká Strejček.