Talentu zachránil remízu Stehlík

Plzeň – Drama až do posledních vteřin.

1.9.2017

házená předkolo poháru EHF Talent Plzeň x Olympiacos Pireus (Řecko)Foto: Deník / VAIZ Zdeněk

Házenkáři SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň remizovali v pátek pozdě večer na úvod Poháru EHF na domácí palubovce v prvním utkání předkola s řeckým mistrem Olympiacos S. F. Pireus 21:21 po poločase 12:8.

Domácí svěřenci trenéra Michala Tonara vedli skoro po celý zápas, poločas vyhráli s náskokem čtyř gólů.

Řecký šampion se ale nezdával a po přestávce postupně stahoval náskok Plzeňanů.

Pět minut před koncem utkání hosté srovnali na 20:20 a minutu na to šli poprvé v utkání do vedení.

Řecký tým držel těsný náskok ještě v poslední minutě, ale domácí dokázali v nervydrásajícím závěru vyrovnat – Jan Stehlík se prosmýkl kolem obránce a napálil míč nekompromisně do branky.

Odvetný zápas se po dohodě obou soupeřů uskuteční rovněž v Plzni – nedělní utkání v Městské hale na Slovanech začíná v 17.00.

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň - Olympiacos S. F. Pireus 21:21 (12:8).

SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň: Šmíd, Štochl, Herajt – Fořt, Jonáš, Šafránek, Ivancev, Rom, J. Tonar, M. Tonar, Stehlík, Poloz, Kačín, Chmelík, Šindelář, Šíra.

Olympiacos S.F. Pireus: Tsilimparis, Tsaknis – Kostakidis, Tziras, Karampourniotis, Misaildis, Stoumpis, Kandylas, Sanikis, Alvanos, Papadionysiou, Fampats, Liapis, Chalaris.