Plavci Slávie VŠ Plzeň Nicole Harmašová, Tomáš Chocholatý, Veronika Tondrová a Lukáš Tauchman soutěžili na letním mistrovství republiky dospělých v Ústí nad Labem. Tondrová získala stříbro ze závodu 200 metrů volným způsobem a dva bronzy z tratí 400 a 800 metrů tohoto plaveckého stylu. Harmašová byla druhá na 200 metrů polohově a třetí na 200 metrů prsa. Chocholatý doplaval třetí v závodu na 200 metrů volným způsobem. Tondrová a Harmašová navíc přispěly k prvenství štafet na 4x 100 metrů volným způsobem i polohově na 4x 200 metrů volným způsobem.

Nevidomý plavec David Kratochvíl v Berlíně reprezentoval Česko na mezinárodním mistrovství Německa. V konkurenci plavců z padesáti zemí světa vybojoval třináctiletý tachovský žák patnáct medailí ve své kategorii do 15 let a čtyři ve finále juniorů.

Atlet Baníku Stříbro Štěpán Trávníček vyhrál na mistrovství ČR juniorů závod na 800 metrů nejlepším časem v sezoně. Oštěpařka Petra Sičaková ze Škody Plzeň vyhrála o 2,47 metru. Valerie Dzurová pomohla škodovácké štafetě dorostenek 4x 400 metrů ke stříbrné medaili.

Archivní foto. Marie Horáčková (vpravo).
Lukostřelkyně Horáčková jde ve šlépějích zesnulé maminky

Anna Skalská z Judoclubu Plzeň postoupila do finále kategorie do 63 kg na evropském poháru kadetů v Poreči.

Tenisté Kateřina Gygalová, Klára Nováková a Lukáš Janoušek pomohli TK Slavii Plzeň ke klíčovému triumfu v druhé lize družstev dospělých v Chebu. Janoušek ještě přispěl k úspěchu v Západočeském přeboru družstev dorostu.

Filip Matějovič z TAP Plzeň vyhrál mistrovství republiky v terénním triatlonu juniorů v Prachaticích.

Cyklistka Kristýna Burlová dojela šestá v časovce a sedmá v silničním závodu na mistrovství ČR dospělých ve slovenských Bánovcích nad Bebravou.

Slalomářka na divoké vodě Barbora Galušková (Klub vodních sportů Sušice) obsadila třetí místo mezi juniorkami na závodech v Roudnici nad Labem.

Ondřej Květon z Jiskry Domažlice došel do osmifinále turnaje ve Slovinsku, přestože hrál se staršími stolními tenisty v kategorii devatenáctiletých.