Jednadvacetiletý mladík se stal nejlepším střelcem plzeňského týmu v uplynulém ročníku extraligy a na své konto si připsal také několik startů v mužské reprezentaci.

„Obstát v takové konkurenci je pro mě obrovským úspěchem. V extralize je mnoho talentovaných kvalitních hráčů a o to více si toho vážím,“ těšilo Romana Bečváře.

Za co myslíte, že jste si toto ocenění zasloužil?
Sám jsem cítil, že mi skvěle vyšla druhá polovina roku. Dařilo se mi hlavně střelecky a statistiky jsou to, co je vždycky nejvíce vidět. V té době se v extralize dařilo také Plzni, vždyť jsme v té době hráli čelo tabulky a přezimovali jsme na druhém místě.

V průběhu Galavečera jste musel přijímat spoustu gratulací…
První gratulace byla samozřejmě při předání od zástupců Českého svazu házené a postupně se přidávaly další. Na vyhlášení byla prakticky celá reprezentace, takže těch gratulací bylo opravdu hodně. Celý večer jsem nedělal skoro nic jiného, než někomu podával ruku…(smích)

V jaké formě se věnujete házené v těchto dnech?
Už třetí týden probíhá jakási příprava ve Zruči. Z extraligového týmu je nás ale zatím hodně málo, takže trénujeme s klukama z dorostu.

Jaká je vaše budoucnost v plzeňském celku?
V Plzni mám ještě smlouvu na další sezonu, ale potom už bych nejraději vyzkoušel nějakou zahraniční soutěž.

Teď si ale od házené odpočinete…
Je to tak. Ve čtvrtek jedeme s přítelkyní Soňou a dalšími příbuznými na osm dní na dovolenou do Chorvatska.

A jak to vypadá s vaším dalším působením v české reprezentaci?
Mluvil jsem s trenérem Hegarem, který společně se Srbou mají na starosti béčko reprezentace. Ten mi naznačil, že bychom měli do konce roku ještě pár akcí mít. Otázkou je také to, kolik hráčů A týmu po neúspěšné kvalifikaci o postup na mistrovství světa skončí a jestli dostaneme příležitost my mladší…