První polovina úvodní třicetiminutovky byla vyrovnaná, protože skóre se přelévalo o gól na jednu či druhou stranu. V 17. minutě domácí Talent zvyšoval na 6:3 a tříbrankový náskok držel až do 24. minuty – 8:5. První poločas skončil 10:9 pro Plzeň.

Po přestávce Zubří srovnalo několikrát skóre, ale ve 40. minutě vedla Plzeň opět o tři góly – 16:13. O dvě minuty později to bylo o čtyři branky – 17:13 a čtvrt hodiny před koncem duelu 18:14. Ve 47. minutě dostal přímou červenou kartu za nesportovní chování plzeňský Milan Ivančev - do té doby nejlepší střelec Talentu.

Vyloučení klíčového házenkáře Talentu hosty nabudilo a deset minut před koncem snížili na 20:18. Poslední pětiminutovka ale patřila Západočechům, kteří dvěma brankami v řadě znovu získali čtyřbrankový náskok – 23:19. Zubří se sice ještě dostalo na dostřel dvou gólů – 23:21, ale víc už mu Talent nedovolil a zápas vyhrál 24:22. Plzeň vede sérii 2:1.

Petřín vs. Senco Doubravka 1:3
Doubravka zvládla derby s Petřínem

Hlasy trenérů:

Michal Tonar st. (Talent Plzeň): Emotivní zápasy k play-off patří, ale nesmí tam být nic zákeřného. Dokázali jsme udělat další krok, ale je to bohužel stále ten jeden krok. My potřebujeme udělat ten nejtěžší třetí krok a pevně doufám, že se kluci na neděli zkoncentrují a sérii v neděli ukončíme.

Rozhodla větší trpělivost, věřili jsme vlastní hře, ale škoda některých našich zbytečných chyb jinak by výsledek byl jiný. Kluci to ale vědí, takže na to se nemusíme dívat ani na videu a pitvat to. Vyhrálo se a kluci jsou natolik soudní, že vědí, kdo chyby udělal, a v neděli to bude lepší. Milanovi nebudu vyčítat vyloučení, protože mu předcházel jasný úder do Milanova obličeje. Reakce soupeře, který jde na dvě minuty a směje se tomu, je prostě výsměch. Je to Milanova první červená karta, takže v neděli může hrát.

Andrej Titkov (Robe Zubří): Příčinou porážky bylo neproměňování brankových příležitostí zejména v začátcích obou poločasů. V nich domácí byli lepší a získali rozhodující náskok. I když jsme stáhli čtyřgólový náskok Plzně, tak jsme opět selhávali v koncovce. Do nedělního zápasu musíme zlepšit hru v obranné činnosti, což se napravit dá. Ale koncovku za jeden den nenatrénujete. Nemám obavu z toho, že bychom se dostali pod tlak kvůli tomu, že v neděli musíme vyhrát.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Štochl 1 – Poloz 5/3, Ivančev 5, Šíra 3, Stehlík 2, M. Tonar 1, Šafránek 5, Šafář 1, Jonáš 1, Vinkelhöfer, Šindelář. Vyloučení: 4:3. ŽK: 1:3. ČK: 1:0. Sedmimetrové hody: 3/3: 2/0.