Dukla držela krok zhruba dvacet minut, po poločasové přestávce se zvedla a snížila na rozdíl jedné branky. Jenže poslední dvě třetiny druhého poločasu dominoval Talent.

Díky skvělému gólmanovi Petržalovi Talent třikrát prohrával od dvě branky (1:3, 2:4 a 3:5), pak v rozmezí pěti a půl minut Plzeň dala pět gólů, ale hosté pouze jeden a bylo to 8:6. V poslední desetiminutovce první dějství si domácí vypracovali až šestigólový náskok, sedm vteřin před koncem snížil explzeňský Blecha na 16:11. Talentu k pohodlnému náskoku pomohl brankář Karel Šmíd chycenými střelami.

Ve 37. minutě Blecha dával branku na 16:17 z pohledu Dukly. „Věřil jsem, že zápas nebude mít podobný scénář jako ve třetím utkání čtvrtfinále proti Kopřivnici. Výpadky se stanou, ale důležité je neopakovat je a poučit se z nich,“ řekl trenér Plzně Petr Štochl.

Na začátku obou poločasů si vzal oddechový čas. „Dostávali jsme se do šancí, chtěl jsem kluky zklidnit, protože několikrát neproměnili při oddechovém času jsme si řekli, co zahrajeme v dalším útoku. Apeloval jsem na ně, aby neustupovali z nastavené hry,“ vysvětlil lodivod.

Od 40. minuty však zápas už opanovala Plzeň. Ve 42. minutě dostal červenou kartu dukelský Klíma, čímž hosté přišli o svého klíčového házenkáře. Talent si postupně budoval náskok – 20:16 a 26:17. Šest gólů vstřelil za sebou během sedmi minut. Po 26. gólu vystřídal naštvaného Petržalu Janda. V brance Plzně opět čaroval Šmíd.

V 55. minutě Dukla korigovala na 21:27, ale snížení pro ni přišlo pozdě. Talent zvítězil 31:23, poslední branku zápasu vstřelil jeho nejlepší střelec – odchovanec Dukly v dresu Talentu Plzeň Daniel Režnický.

„Výhra o osm gólů s tak těžkým soupeřem je velmi povzbuzující. Těší mě, že jsme vydrželi hrát disciplinovaně, ve velmi slušné kvalitě. I když jsme prostřídali několik hráčů, tak jsme si stále udržovali vysoké tempo. Začátky obou poločasů nám výsledkově nevyšly, ale Petržala chytil čtyři, pět míčů což s tím souviselo. Mám radost, že jsme kvůli tomu nezačali bláznit a udrželi jsme si vlastní koncepci,“ uvedl Petr Štochl.

Jako bývalý gólman se vyjádřil k brankářskému souboji Šmíd vs. Petržala. „Na začátcích poločasů byl lepší Petržala, ale ve zbytku zápasu ho předčil Karel. Nepochybuji, že série bude soubojem brankářů, protože Petržala je hodně nadprůměrný gólman. Naši brankáři také mají reprezentační kvalitu, takže ve většině zápasů se naši střelci nebo hráči Dukly budou s brankáři trápit,“ tvrdil plzeňský kouč.

Druhý zápas Plzně s Duklou je na programu ve středu od 17 hodin v Praze. V Plzni se bude hrát příští sobotu.