Plzeňští házenkáři nenechali v souboji vicemistra s nováčkem nikoho na pochybách o tom, kdo bude v zápase pánem. Domácí rychle vedli 3:0, teprve pak se poprvé prosadil soupeř, ale ve 12. minutě už to bylo 8:1. V 18. minutě hosté snížili na 9:4 a domácí trenér Michal Tonar st. si vzal oddechový čas. Po něm jeho tým odskočil na 11:4. Dalších pět minut nepadl gól ani na jedné straně a v poločase se šlo do kabin za stavu 14:8.

Hned v úvodu druhé půle přišel další brankový trhák domácích, Litovel nestačila reagovat a tak ve 42. minutě Talent vedl už 23:10. Náskok Západočechů u dál narůstal, deset minut před koncem to bylo 27:13, potom dokonce 30:15 a takový rozdíl zůstal i po závěrečném hvizdu – 33:18. Nejlepšími střelci Plzně se stali křídelní házenkáři Jan Chmelík (7 gólů) a Eduard Wildt (5 branek).

„Jsem rád, že je konečný výsledek zásluhou celého týmu. Chtěl jsem, aby se na hřiště dostali všichni nominovaní, a to se povedlo, aniž by se to podepsalo na výsledku. Dokonce jsme náskok po prostřídání ještě navýšili. Utkání jsme odehráli v poklidu, i když tam po bezvadném začátku přišla hluchá pasáž, kdy jsme místo střelby zdálky začali hledat pivota. To ovlivnilo i poločasové skóre, kdy jsme měli vést výrazněji. Ale celkově jsem spokojený, zahráli si všichni a v klidu jsme vyhráli,“ uvedl trenér Plzně Michal Tonar st.

Poslední utkání základní části odehraje Talent Plzeň až v pondělí 18. března na hřišti Nového Veselí. Duel bude přímým přenosem vysílat ČT Sport.