Talent Plzeň v sobotu od 18.00 hodin v Zubří rozehraje semifinálovou bitvu. Druhý díl série je na programu v neděli ve stejný čas a znovu na Valašsku.

„Musíme dát maximum už do prvního zápasu. Pokud by se nám ho podařilo vyhrát, mohlo by pak Zubří podlehnout tlaku domácího prostředí,“ přeje si trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Po základní části čtvrtý Talent měl s prvním Zubřím vyrovnanou bilanci. Na podzim Plzeň doma vyhrála 33:23 a na jaře v Zubří těsně padla 23:24. „Hrálo se už v nové hale. Diváci umí udělat bouřlivé prostředí. V okleštěné sestavě jsme ale v Zubří odehráli povedený zápas,“ připomněl Tonar.

Trenér FC Viktora Plzeň Pavel Vrba.
Vrba: Víme, že fanouškům jsme dlužní

Podle trenéra Talentu se v kádru Zubří doplňují zkušenost s mládím. „Hrají tam kluci, kteří jsou rok dva pryč z dorostu nebo pendlují mezi dorostem a muži. Jsou ambiciózní a play-off je jednou možností, kdy se mohou předvést. Zvučná jména jako Hrstka, brankář Malina, Říha nebo reprezentant Zeman budou chtít brát zodpovědnost na sebe,“ varoval Tonar.

Zubří si na Talent věří. „S Plzní máme dlouhodobě kladnou bilanci, čekám kvalitní zápasy, atraktivní pro fanoušky. Podle všeho série nebude jen na tři utkání,“ mínil asistent trenéra Zubří Ivo Tovaryš.

Pro některé hráče bude série pikantní. V dresu Plzně působí odchovanec Zubří Jakub Šíra. Po této sezoně se opačným směrem přesune zuberský Jakub Douda.

Ryan Hollweg z Plzně.
Bojovník Hollweg pokračuje v angažmá mezi Indiány