Brňané, kteří v novém roce mají na kontě už čtyři zápasy, nevstoupili do druhé části sezony v oslnivé formě. Sice porazili Lovosice (30:25), ale remizovali s posledním Novým Veselím (20:20), prohráli v Lovosicích (36:40) a v neděli i doma s Duklou Praha (25:30). „Větší rozehranost může být jejich výhoda, ale zase jsme měli možnost podívat se na ně. Mají v týmu novou spojku,“ upozornil na klubovém webu trenér Talent týmu Plzeňského kraje Petr Štochl.

Srbský reprezentant Nikola Arsenič přišel do Brna z rumunského klubu Potaissa Turda. Nahradí krajana Petara Drakšiče, který v prosinci musel na operaci předního křížového vazu. Zraněný je i pivot Nikola Sekulič.

„Takže jsme mohli nastudovat, jak soupeř řeší situace v novém složení. Jedeme do Brna s respektem, ale touhou vyhrát,“ prohlásil Štochl.

Podle něj se může stát, že na jeho svěřencích bude znát měsíční herní výpadek. Navíc k dispozici nejspíš nebude mít kompletní kádr. „Uvidíme, jestli se to povede do středy vyřešit,“ uvedl trenér.

Plzeň i Brno cílí na vyšší příčky, než na kterých momentálně jsou. Talent chce sesadit z prvního místa Karvinou, která má o tři body více než Západočeši, ale také o jeden zápas více. Deváté Brno ztrácí na osmou postupovou příčku do play-off dva body, na šesté místo tři body.

Kvůli preventivním opatřením v souvislosti s onemocněním covid-19 Západočeši vynechali trénink polovinu předminulého týdne.

A větší část přípravy se plzeňské mužstvo chystalo pod vedením asistenta Jiřího Hynka a kondičního kouče Adolfa Blechy, s přípravou vypomáhal i bývalý trenér Talentu Plzeň Martin Šetlík. Petr Štochl si totiž plnil trenérské povinnosti u reprezentace. „Kluci připravili tým velmi dobře. A já věřím, že se to ukáže už teď v Brně,“ doufá Štochl.

V zimní pauze se plzeňští házenkáři věnovali i fyzičce, i když předpokládali, že vstoupí do soutěže o týden dřív. „Nemohla to tedy být klasická kondiční příprava, ale sílu a vytrvalost jsme potřebovali obnovit. Zapracovali jsme i na vylepšení herních věcí, zaměřili jsme se hlavně na individuální činnost v kombinacích a systémech,“ popsal Petr Štochl.