V první půli se vedení přelévalo na obě strany. Čtyři minuty před jejím koncem byl stav 12:12, ale Plzeň ji prohrála 14:16. "Na konci poločasu jsme udělali technické chyby a Karviná dala z rychlých protiútoků dva góly. Je to první a opatrný zápas. Hůře se nám brání pravák na pravé spojce, i když jsme si vyzkoušeli bránit to na tréninku," říkal do kamery ČT o přestávce Milan Škvařil z Talentu Plzeň.

Také ve druhé třicetiminutovce se o vedení střídala obě mužstva. V 54. minutě se Západočeši dostali do dvougólového trháku - 25:23. Jenže domácí srovnali a v 58. minutě si vzali rozhodující náskok - 26:27 z pohledu Plzně. Talent pak nezvládl dva poslední útoky, a tak ve finálové sérii prohrává 0:1.  

"Vedli jsme 25:23, ale prohráli jsme 26:27, takže závěr zápasu jsme ztratili 1:4. Těžko říct, proč jsme nezvládli závěr. Dohrávali jsme útok do pivota, ale Karviná nám míč sebrala. Můžeme se bavit, jestli akci předcházel faul, ale to my neřešíme. Řeším to, že jsme útok měli zahrát lépe. Měli jsme to dohrávat do křídel, z tohoto pohledu jsme konec utkání nezvládli. Doufám, že série bude dlouhá a projeví se šířka našeho kádru," zhodnotil zápas trenér Plzně Petr Štochl.

Talent udělal 15 technických chyb, Karviná jen 10. Plzeň se neprosazovala z křídel, odkud vstřelila pouze jeden gól. Nejlepším střelcem hostů byl devítigólový Milan Škvařil, který si pochvaloval atmosféru zápasu. "Je hezké, že se už hraje před diváky. I když jich je v hale pár, tak je jejich přítomnost znát. Mně se v Karviné vždy hrálo dobře," uvedl Škvařil.

Druhý zápas finále je na programu ve středu od 18 hodin v Plzni.