„Čeká nás těžké venkovní utkání. Frýdek v minulém kole prohrál doma s Kopřivnicí, takže se bude snažit ztracené body někde získat. Doufám, že to nebude na náš úkor,“ řekl trenér Talentu Michal Tonar st.

Talent je ve slušném rozpoložení, protože ze dvou dosavadních venkovních zápasů získal tři body - za výhru v Kopřivnici a naposledy za remízu v Praze s Duklou. „Zatím jsme dobře naladění. První zápas se nám z větší části povedl. Škoda remízy na Dukle, kde jsme měli vyhrát. Ale bohužel takový je sport. Do Frýdku jedeme odhodlaní poprat se o dva body,“ uvedl kouč Talentu.

Na soupisce Talentu už bude pravá spojka David Bičiště, který laboroval se zraněným ramenem. K dispozici nebude dlouhodobě zraněný Jakub Tonar. V týdnu odjel domů do Srbska Milan Ivančev. „Milanova manželka porodila miminko, takže na pár dní odejel domů, ale do zápasu ve Frýdku by měl nastoupit,“ věří Tonar.

„Měli bychom být ve složení, v němž bychom měli opět bodovat, i když hrajeme znovu venku. Nicméně kádr má svoji sílu, a tak se chceme porvat o dva body,“ slíbil plzeňský trenér.

Co říká na čtyřzápasovou venkovní sérii? „Je to dost nešťastné, ale musíme reagovat na danou situaci, že je hala obsazena. Pozitivní bylo to, že nám Frýdek vyšel vstříc s výměnou pořadatelství zápasu. V prosinci, kdy začíná odvetná část, bychom měli odehrát tři zápasy doma s Kopřivnicí, Duklou a Frýdkem. Zubří přijde na řadu po novém roce,“ vyhlíží Tonar.

Domácímu publiku se Talent Plzeň představí až v předehrávce 5. kola ve středu 3. října v Městské hale na Slovanech od 18.00 hodin s Brnem.

Duel je na programu dříve kvůli víkendovému poháru EHF. V jeho druhém předkole se Talent Plzeň utká s rumunskou Constantou. Oba zápasy se hrají v Rumunsku, a to 6. a 7. října.

Zpátky k nedělnímu extraligovému zápasu ve Frýdku-Místku. Křídelník Slezanů Pavel Musálek nechce z taktických důvodů prozradit, co na Plzeň bude platit. „Papírově to sice je nejnáročnější soupeř, ale stejně jako loni i letos je soutěž hodně vyrovnaná a každý muže porazit každého. Proto jdeme do utkání s nejvyššími vyhlídkami as cílem získat první dva body,“ konstatoval Musálek.