Povinnost splněna. Vicemistr české extraligy Talent Plzeň s přehledem přešel přes skotského vítěze národního poháru Glasgow HC do druhého předkola. Po nedělní výhře 39:12 zvítězil Talent v pondělním duelu 30:12. Oba zápasy se hrály v Plzni.

Ve druhém utkání Glasgow kousal mnohem více. V 18. minutě Talent vedl 8:6 a jeho náskok začal narůstat až v závěru poločasu. Úvodní půle skončila 16:8.

„Druhý zápas byl jiný než ten první, protože jsme k němu hlavně v první půli přistoupili hodně laxně. Od celého mužstva to bylo žalostné a zbytečně jsme se dostávali pod tlak. V jiných zápasech by nás takový přístup mohl stát vítězství,“ zlobil se trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Ve druhém poločasu Talent Plzeň zabral, z čehož pramenily branky a zlepšená hra obrany. Plzeň zvyšovala náskok, v polovině druhé půle vedla 25:9. Konečné skóre se vyšplhalo na 30:12.

„Bez ohledu na nedělní výsledek by se kluci měli automaticky přemluvit k lepšímu výkonu. Chápu, že je to složité, ale před zápasem jsme se upozorňovali na dobré rozcvičení a koncentraci. Se soupeřem takových kvalit se už asi do zbytku sezony nepotkáme. Chtěl jsem vidět, jak se budou hráči chovat. Je to škoda, mohlo to dopadnout jinak,“ řekl Tonar.

Krajský přebor Petřín - Nýrsko
Petřín zvládl duel s Nýrskem. Lhota deklasovala Luby

Podle trenéra parametry zápasu měly daleko do generálky na extraligu (Talent začíná o víkendu v Kopřivnici). „S takovým výkonem nemůžeme pomýšlet na dobrý výsledek snad ani s posledním mužstvem extraligy. Máme čtyři tréninky na to, abychom se dobře připravili na první ostrý start v Kopřivnici,“ tvrdil.

Tonar kritizoval i koncovku svých svěřenců. „Některé rány vůbec neměly parametry na to, aby skončily v bráně,“ konstatoval trenér Tonar.

Dvě vítězství nad Glasgow znamenají postup do druhého předkola, v němž se Talent střetne s rumunským klubem Constanta.

Talent Plzeň - Glasgow HC 30:12

Poločas: 16:8. Vyloučení: 2:4. ŽK: 2:3. Sedmimetrové hody: 4/3:3/1.

Sestava a branky Talentu: Šmíd – Šindelář 1, Nejdl 3, Stehlík 1, Šíra 2, Šafránek 5, Wildt 3, Douda 7, Říha 2, Ivančev 1,Chmelík, Vinkelhöfer 5, Cvikl.