V duelu finalistů tří posledních extraligových sezon a druhého týmu tabulky s prvním tohoto ročníku vedli domácí v 10. minutě už 6:2. Karviná snížila na rozdíl dvou branek, ale za stavu 7:5 levá spojka Talentu Tomáš Nejdl vstřelil čtyři góly za sebou – 11:5. Podobný kousek se záhy podařil hostům, kteří dali pět branek v řadě a v 25. minutě to bylo 11:10. V poslední pětiminutovce prvního poločasu byli úspěšnější opět domácí, kteří šli do šaten s vedením 14:11.

Ve 42. minutě Talent Plzeň vedl o čtyři góly (20:16), krátce po polovině hry druhé půle Karviná snížila na 20:19. Vyrovnat jí však domácí nedovolili, naopak na začátku 53. minuty si vzali zpět čtyřbrankový náskok – 23:19. Západočeši už drama nedopustili a semifinálový zápas domácího poháru dotáhli do vítězného konce 26:22.

Leonard Kaplan (vlevo) brání svého bývalého spoluhráče Tima Bogdaniče, který už hraje za Lovosice.
Věřím, že proti Karviné využijeme domácí prostředí, doufá mladík Kaplan

Nejlepšími střelci utkání v dresu plzeňského Talentu byli Nejdl a Jan Stehlík se sedmi góly, přičemž druhý jmenovaný šestkrát skóroval ze sedmimetrových hodů.

Na cestě do finále Českého poháru Talent vyřadil ve třetím kole Strakonice (36:24), v osmifinále Zlín (43:17), ve čtvrtfinále Hranice (37:15) a včera Karvinou.

Druhý finalista domácího poháru vzejde ze semifinálového zápasu Nové Veselí – Lovosice, který je na programu 26. ledna.

Teď čeká házenkáře reprezentační přestávka kvůli mistrovství Evropy (13. – 30. ledna). Do extraligového kolotoče Talent naskočí ve středu 2. února na palubovce předposledních Hranic.