Zápas Talentu s Frýdkem-Místkem se hrál po více než měsíční zimní přestávce. Zpočátku to vypadalo, že se dlouhá pauza i divoký závěr přípravy, kdy v karanténě byli oba trenéři Petr Štochl a Jiří Hynek, na mužstvu podepsala. Domácí prohrávali 4:6 a 5:7, ale čtyřmi góly za sebou se v 19. minutě ujali vedení 9:7. Náskok postupně navýšili až na poločasových 16:11. „Prvních patnáct a posledních deset minut se mi z naší strany nelíbilo. Budu doufat, že se to dá přisoudit přestávce. Vedli jsme až o třináct branek, ale zápas skončil rozdílem osmi gólů, z čehož jsem neměl radost. Vzal jsem si time-out a kluky jsem upozorňoval, že pro svůj pocit a pohodu potřebujeme naplno odmakat šedesát minut. Věřím, že se to příští zápas zlepší,“ řekl trenér Talentu Plzeň Petr Štochl.

Už ve 38. minutě náskok Talentu narostl na 11 branek – 24:13 a v polovině druhého dějství na 27:14. Hostům se ovšem podařilo snížit na rozdíl sedmi branek – 28:21 a 30:23. Poslední gól duelu vstřelil nejmladší házenkář Talentu Leonard Kaplan – 31:27.

„Zahráli si všichni hráči, aby po dlouhé pauze byli kluci připravení na případnou vyšší zátěž,“ řekl Štochl.

V únoru totiž čekají plzeňské házenkáře dva zápasy týdně kvůli evropskému a domácímu poháru.

„Ale od začátku zápasu jsem do hry poslal ty nejzkušenější hráče, aby utkání i druhou část sezony nastartovali a rozjeli. Věděli jsme, že Frýdek přijel bohužel v okleštěné sestavě, takže jsem počítal s tím, že kolem patnácté minuty pošleme na hřiště mladé pušky. Věřil jsem, že mladíci na soupeře udeří a pod unaveným Frýdkem se bude třást zem,“ vysvětlil trenér Plzně.

Ve středu má házenkářská extraliga na programu kompletní 16. kolo. Talent Plzeň zajíždí do Hranic, které jsou předposlední. Výhoz je od 18 hodin.

Daniel Režnický (druhý zleva) v utkání ve Frýdku-Místku.
Výhrou ve Frýdku z nás spadl tlak, říká pivot Talentu Režnický