„Možná je jen škoda, že jsme nevyhráli výraznějším rozdílem a nechali soupeře v závěru snížit,“ našel plzeňský kouč Michal Tonar přece jen drobnou kaňku.

I tak si ale jeho svěřenci po zápase zasloužili projížďku nočním Reykjavíkem, na níž jim byl průvodcem Petr Baumruk. Tonarův bývalý spoluhráč a otec Adama, nejlepšího střelce Haukaru v souboji s českými mistry.

Ti byli od začátku zápasu ve vedení. Po 18 minutách svítilo na ukazateli skóre 9:3 pro hosty a kouč Tonar si mohl dovolit prostřídat sestavu. V komorní atmosféře si jeho tým držel náskok šesti branek i nadále. Pět minut před poločasem Talent dokonce odskočil na 12:5.

Haukar kontroval dvěma góly v řadě, ale plzeňský pivot Šindelář téměř současně s hvizdem určil poločasový výsledek 13:7 pro svůj tým.

Domácí po přestávce začali ztrátu stahovat, při vyloučení Talentu se přiblížili na 14:10. Jenže hosté brzy znovu odskočili na sedm branek 17:10, 18:11 a o osudu zápasu bylo prakticky jasno. A zdálo se, že všechno bude jen otázkou skóre, ve 45. minutě vedla Plzeň 19:13. Jenže Haukar se pět minut před koncem dotáhl na tři góly – 22:19.

Potom však zaúřadoval plzeňský gólman Šmíd, který předvedl dva perfektní zákroky a Talent dovedl zápas k výhře 25:20. A v sobotu doma bude chtít zpečetit postup do dalšího kola, kde čeká izraelský Hapoel Ashdod.

„Nic není hotovo, ale můžeme si věřit. Když podáme stejný výkon jako na Islandu, budu spokojený. Na postup by to mělo stačit,“ prohlásil kouč Talentu na Islandu.

„Samozřejmě počítáme s podporou diváků. Věřím, že naši fanoušci jsou natěšení na úvod sezony a hala bude plná,“ přál si před domácí odvetou Michal Tonar.

Haukar Hafnafjordur - Talent M.A.T. Plzeň 20:25

Poločas: 7:13. Branky Haukaru: Baumruk 6, Jonasson 3, Hallgrimsson, Hlynsson, Svavarsson a Thorgeirsson 2, Gudjonsson, Olafsson, Petursson. Sedmičky: 1/1:7/5. Vyloučení: 4:5. Rozhodčí: Merzová, Schilhaová (Něm.). Diváků: 400. Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt – Vinkelhöfer 3/1, J. Tonar 7/4, Douda 4, Šindelář 2, Bogdanič 2, Chmelík 2, Šafránek 2, Nejdl 1, Ivančev 1, Macháč 1, Stehlík, Wildt, Režnický, Kačín.

Odveta se hraje v sobotu 7. září od 18 hodin v Plzni.