V hokeji celkem běžná věc, ale v házené nevídaná záležitost. Je to neuvěřitelné, ale první dva semifinálové zápasy play-off házenkářské extraligy mezi Zubřím a Talentem Plzeň musela rozhodnout až desetiminutová prodloužení. V nastavení hry prvního utkání byla úspěšnější Plzeň 31:30, v prodloužení druhého střetnutí se radovalo domácí Zubří 26:24. Vicemistr minulé sezony si tak veze ze hřiště lídra základní části nerozhodný stav 1:1.

Sobotní vyrovnaný duel skončil po šedesáti minutách 27:27. Talent v první půli vedl o pět branek 10:5 a 11:6, ale domácí stáhli ztrátu na pouhý gól – 15:14 pro Plzeň.

Po přestávce se oba celky přetahovaly o jedno až dvoubrankové vedení. V závěru normální hrací doby musel smazat manko Talent. Hosté dokonce pár vteřin před koncem mohli rozhodnout, jenže Stehlíkovu ránu zastavila tyč.

FC Viktoria Plzeň - MFK Karviná
Hořava sestřelil Karvinou a přiblížil Viktorii k titulu

Účastník letošního mistrovství Evropy v Chorvatsku byl úspěšný až v závěru desetiminutového nastavení, kdy na jeho gól už Zubří nestačilo odpovědět. Talent tak zvítězil 31:30 „Jsme strašně šťastní za vítězství, i když bylo hodně kostrbaté. Na konci rozhodl výkon gólmana Honzy Štochla, lepší obrana, možné jsme měli i více sil. Klíčové se ukázalo, že se nám podařilo ubránit Klímu, stěžejní údernou sílu Zubří. Sportovně ale musím přiznat, že Zubří stále patří k favoritům, ne náhodou vyhrálo jasně základní část. Dnes se k nám přiklonilo více štěstí,“ říkal trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st. po prvním duelu.

Také v neděli začala Plzeň lépe než domácí Zubří. Celý první poločas si Talent udržoval jedno až dvou brankové vedení. Úvodní třicetiminutovku vyhrál 14:12.

Ve 43. minutě Zubří otočilo skóre a vedlo o gól. Devět minut před koncem opět vedla Plzeň, a to 19:17. Ve vyrovnaném závěru druhé půle však o jeden gól tahala za kratší konec a do prodloužení zápas poslal Michal Tonar – 22:22.

Na začátku nastavení Talent vedl, ale v polovině desetiminutového prodloužení se Zubří dostalo do vedení, které navýšilo na konečných 26:24. V poslední minutě viděl přímou červenou kartu hostující Jan Stehlík.

Série pokračuje o víkendu dvěma zápasy v Plzni.

HC Zubří - Talent Plzeň
Talent vyhrál první semifinále. V prodloužení rozhodl Stehlík