Druhá Plzeň přivítá čtvrtou Kopřivnici. Zápas dvanáctého kola házenkářské Strabag rail extraligy je na programu v neděli od 10.30 hodin v Městské hale na Slovanech.

Jde o druhý z pěti domácích zápasů v řadě. „Do Vánoc hrajeme pouze doma, což je velké plus, protože cestování je náročné. Doufám, že po výhře nad Novým Veselím získáme dva body i proti Kopřivnici,“ říkal trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Kouč Talentu věří, že fanoušci v neděli vytvoří stejnou kulisu jako při utkání s Veselím „Vyhecovaný a vyrovnaný zápas diváky vtáhl do hry. Fanoušci udělali fantastickou atmosféru,“ pochválil diváky Tonar.

Kopřivnice se podle něj zlepšuje. Předminulou sezonu hrála baráž, ale uplynulý ročník už postoupila do play-off. V probíhající sezoně jí patří čtvrtá příčka. „Vhodně doplnili kádr. Získali levorukého Čadru,“ upozornil.

Víkendovým dvanáctým kolem se extraliga házené přehoupne do druhé poloviny. „V první polovině jsme odehráli asi pět zápasů v řadě venku a dokázali jsme v nich bodovat. Před sezonou se dalo těžko odhadnout, jak v nich uspějeme. Nicméně i přes bodové zisky jsme měli rezervy. Na Dukle jsme vedli, ale nakonec jsme zápas horko těžko zremizovali. Utkání v Karviné bylo vyrovnané, ale prohráli jsme, nicméně beru její kvalitu. Věřím, že na jaře v Plzni bude výsledek úplně jiný. Porážka s Jičínem nejen v extralize, ale i v domácím poháru je velký škraloup,“ bilancoval Tonar.

Trenér se pozastavil nad extraligovou tabulkou. „Nahoře jsou týmy, s nimiž se nepočítalo. A naopak dole jsou mužstva jako Zubří a Dukla,“ překvapilo Tonara.