Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň jsou opět blíže kýženému zlatému hattricku. Čeští šampioni z let 2014 a 2015 budou i letos bojovat o titul.

Po dvou suverénních domácích výhrách 34:21 a 33:21 vydřeli Západočeši ve třetím utkání semifinálové série v Hranicích vítězství 24:23.

Plzeň zatím v play-off nepoznala hořkost porážky a stejně jako ve čtvrtfinále proti Lovosicím ovládla také další sérii poměrem 3:0.

V úvodu sobotního duelu se vedení přelévalo ze strany na stranu. Až mezi 20. a 25. minutou si Hranice vytvořily náskok 11:8 a do kabin si domácí odnášeli nadějné vedení 13:11.

Po přestávce ovšem Plzeň otočila vývoj utkání na 14:13 a ve 43. minutě vedla 18:16.

Domácí potom v přesilovce srovnali a drama pokračovalo. V 56. minutě posadil Hastík brankou na 23:22 hranické házenkáře na koně, ale o dvě minuty později srovnal plzeňský Milan Škvařil.

Stejný hráč potom vzal na sebe tíhu zodpovědnosti a v poslední minutě gólem na 24:23 úspěšně zakončil nacvičenou akci Talentu.

Domácí měli na vyrovnání 21 sekund, ale ani oddechový čas a následná hra bez brankáře jim nepomohla. Plzeňská zeď zastavila také poslední pokus Rachače z volného hodu z devíti metrů a postupové oslavy mohly propuknout.

Semifinále play-off extraligy házenkářů, 3. zápas:

Cement Hranice – Talent M.A.T. Plzeň 23:24

Poločas: 13:11. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 3/2:3/3. Vyloučení: 2:1. Diváci: 270. Konečný stav série: 0:3.

Sestava a branky Hranic: Kučerka, K. Magrla – Hanzelka, P. Magrla 3/1, Rachač 1, Zemánek 4, Horut, Brož, Čadra 4, Hastík 4, Tůma 4, Mičkal 2/1, Samiec, Třeštík 1, Hlaváč. Trenér: Libor Hrabal.

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Fořt, Jonáš 4, Linhart 1, Šafránek, M. Škvařil 6, Blecha, Ivančev, J. Tonar, Vinkelhöfer 1, M. Tonar 2, Poloz 6/3, J. Škvařil, J. Strýc, Šindelář 4. Trenér: Martin Šetlík.