Talent uhájil domácí tvrz

Plzeň - Venku to skřípe, ale doma to naštěstí jde. Pravidlo, které platí tuto sezonu v případě házenkářů Talentu Plzeň, se po středečním utkání nezměnilo.

9.2.2017

Talent MAT Plzeň - ZubříFoto: DENÍK/Milan Říský

Mistr extraligy v dohrávce 15. kola zdolal Zubří 30:25 a doma ještě neztratil ani bod.

Domácí se brzy dostali do dvoubrankového vedení 3:1, ale Zubří otočilo na 4:6. Sérií pěti branek se v polovině poločasu Talent dostal do třígólového trháku 9:6. Do šaten se šlo za stavu 15:13. „To bylo důležité. Pak se nám na začátku druhé půle povedly dva tři brejky a dostali jsme se do čtyřbrankového vedení. Poté jsem věřil, že by cesta k vítězství mohla být snazší, i když čtyři góly neznamenají nic," řekl trenér Talentu Plzeň Martin Šetlík.

Ve druhém poločase vystřídal brankáře Jana Štochla Karel Šmíd, který několika skvělými zákroky přispěl ke dvěma bodům. „Bylo to po domluvě s Honzou Štochlem. Karel Šmíd měl dobré zákroky. Honza se pak vrátil na sedmičku a chytil ji," pochválil oba gólmany Šetlík.

Zubří snížilo na 26:24, ale větší drama Talent nepřipustil. Klíčový okamžik přišel za stavu 27:24 necelých pět minut před koncem. Štochl chytil Hrstkovi sedmičku a z protiútoku Ondřej Šafránek zvýšil na 28:24. Následnou šanci soupeře chytil Šmíd. Talent pak s přehledem dokončil skalp lídra extraligy házené. „Po nedělní ztrátě ve Veselí jsme dnes měli jednoho ze dvou nejsilnějších soupeřů a potřebovali jsme získat body. Ve druhém poločase se nám podařilo eliminovat Hrstku. O přestávce jsme si řekli, že ho musíme odříznout ze hry. Kluci předvedli o sto procent lepší výkon než v Novém Veselí," potěšilo Šetlíka.

Další zápas hraje Talent v neděli v Hranicích.

Slovany jsou světové: mají vlastní globus

Plzeň - Že mají Slovany na chodníku před radnicí železnou mapu s rozložením ulic přesně jako ve skutečnosti, není nic výjimečného.

V Plzni se na volby stály fronty

Plzeň - Hned v několik volebních místností se v pátek proměnily třídy plzeňské SOŠ profesora Švejcara v Majerově ulici a před školou i na jejích chodbách to bylo znát.

Zelená Hora je jako spící Růženka, řekl prezident v Nepomuku

Plzeň - I poslední den návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Plzeňském kraji jste mohli sledovat v on-line reportáži Deníku.

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.