Mistr extraligy v dohrávce 15. kola zdolal Zubří 30:25 a doma ještě neztratil ani bod.

Domácí se brzy dostali do dvoubrankového vedení 3:1, ale Zubří otočilo na 4:6. Sérií pěti branek se v polovině poločasu Talent dostal do třígólového trháku 9:6. Do šaten se šlo za stavu 15:13. „To bylo důležité. Pak se nám na začátku druhé půle povedly dva tři brejky a dostali jsme se do čtyřbrankového vedení. Poté jsem věřil, že by cesta k vítězství mohla být snazší, i když čtyři góly neznamenají nic," řekl trenér Talentu Plzeň Martin Šetlík.

Ve druhém poločase vystřídal brankáře Jana Štochla Karel Šmíd, který několika skvělými zákroky přispěl ke dvěma bodům. „Bylo to po domluvě s Honzou Štochlem. Karel Šmíd měl dobré zákroky. Honza se pak vrátil na sedmičku a chytil ji," pochválil oba gólmany Šetlík.

Zubří snížilo na 26:24, ale větší drama Talent nepřipustil. Klíčový okamžik přišel za stavu 27:24 necelých pět minut před koncem. Štochl chytil Hrstkovi sedmičku a z protiútoku Ondřej Šafránek zvýšil na 28:24. Následnou šanci soupeře chytil Šmíd. Talent pak s přehledem dokončil skalp lídra extraligy házené. „Po nedělní ztrátě ve Veselí jsme dnes měli jednoho ze dvou nejsilnějších soupeřů a potřebovali jsme získat body. Ve druhém poločase se nám podařilo eliminovat Hrstku. O přestávce jsme si řekli, že ho musíme odříznout ze hry. Kluci předvedli o sto procent lepší výkon než v Novém Veselí," potěšilo Šetlíka.

Další zápas hraje Talent v neděli v Hranicích.