V úvodní čtvrthodině sobotního utkání nedokázal ani jeden z týmů odskočit svému soupeři na větší než jednogólový náskok. Druhá polovina prvního dějství ovšem vyšla lépe Plzni a ta si do kabin odnášela zasloužený náskok 11:9.

Hned s nástupem do druhé půle navýšil Talent své vedení na 14:9 a vypadalo to, že míří za snadným vítězstvím.

Ale brněnští házenkáři nehodlali dát svoji kůži lacino. Domácí v 52. minutě zkorigovali skóre na 20:22, a když v 57. minutě snížil Hubáček na 22:23, a když byl ve stejném okamžiku navíc vyloučen plzeňský pivot Šindelář, schylovalo se k pořádnému dramatu.

Hosté ovšem oslabení přežili bez inkasované branky. Při závěrečném tlaku Brna zachránila Plzeň půl minuty před koncem po střele Mičoly tyč a Talent mohl slavit první výhru v novém extraligovém ročníku.

Trenér vítězného týmu Martin Šetlík sice dva body bral, ale s výkonem svých svěřenců nemohl být úplně spokojený. „Na to, jaký jsme si vypracovali náskok během utkání, jsme ho v závěru zbytečně zdramatizovali. Takové příznivé stavy musíme dotahovat až do konce," uvedl kouč plzeňského Talentu M.A.T.

Handball KP Brno – SSK Talent M.A.T. Plzeň – 22:23.

Poločas: 9:11. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 6/5:2/2. Vyloučení: 3:6. Diváci: 420.

Sestava a branky Brna: Bavlnka, Zaplatílek, Ženatý – Burget, Dostalík 2, Hubáček 3, Ipser, Koubek 2, Kubis 7/3, Kučera, Mičola 1, Mráz 3/2, J. Musil 1, T. Musil 1, Weintritt 2, Zima 1. Trenér: Michal Hradil.

Sestava a branky Talentu: Motlík, Šmíd – Bičiště 1, J. Blecha 1, Fořt, Jonáš 2, Poloz 1, J. Strýc, Šafránek, Šindelář 3, J. Škvařil 2, M. Škvařil 4, J. Tonar, M. Tonar 7/2, Vinkelhöfer 2. Trenér: Martin Šetlík.