Sobotní čtvrté kolo extraligy na tom nic nezměnilo. Talent prohrál v Zubří 29:31. Plzni se nepovedl první poločas.

Mistrovská Plzeň nezachytila úvod zápasu, v němž si od stavu 3:3 začali stále výraznější vedení budovat domácí házenkáři. Náskok byl nejvýraznější ve 24. minutě, kdy to bylo po páté brance Šlachty už o devět branek (17:8). Plzeň ale dokázala už do pauzy tři branky z manka odmazat. „Nám se zcela nepovedl první poločas a soupeři jsme darovali poločasové vedení o šest branek. Takový stav se těžko otáčí," řekl trenér Plzně Martin Šetlík.

Utkání na Moravě jako by kopírovalo středeční duel Talentu s Duklou Praha, kdy Plzni také nevyšel první poločas a zlepšení přišlo až v tom druhém.

Po přestávce Plzeň dostala domácí Zubří pod enormní tlak. Od stavu 19:13 to bylo během pouhé čtvrthodiny 24:25 a zdálo se, že Západočeši prolomí negativní bilanci se Zubřím. Domácí se ale v poslední desetiminutovce vzchopili a poslední minuty duelu patřily právě jim. Zubří nakonec i díky devíti brankám Adama Rečka a skvělému gólmanovi Orságovi udolalo ve šlágru kola trojnásobné mistry 31:29. „Stálo nás spoustu sil dotáhnout domácí. Když se nám to podařilo, udělali jsme pár individuálních chyb, které nás stály lepší výsledek," mrzelo Šetlíka.

Ve hře svého týmu postrádal větší agresivitu v obraně a lepší koncovku. „Zahodili jsme hodně vyložených šancí. Možná nás poznamenalo středeční utkání s Duklou, které nás stálo hodně sil. Únava se mohla podepsat na malé agresivitě," uvedl trenér Plzně.

Plzeň klesla na třetí místo extraligové tabulky.

Další utkání hraje Talent Plzeň ve středu od 18 hodin s nováčkem z Nového Veselí, který všechny dosavadní čtyři zápasy prohrál. Předehrávka 5. kola extraligy házené se hraje v Plzni.

Zápasem proti Novému Veselí Talent zakončí sérii tří zápasů v sedmi dnech.

Robe Zubří - Talent Plzeň 31:29

Poločas: 18:12. Vyloučení: 4:5. ŽK: 1:1. Sedmičky: 4/2:4/3. Diváci: 850.

Sestava Plzně: Šmíd, Herajt, Štochl – Fořt, Wildt, Jonáš, Šafránek, Ivancev 2, J. Tonar 2, Vinkelhöfer 5, M. Tonar 6/1, Poloz 5/2, Mitić 6, Šindelář 3, Stojanović, Šíra.