Už v dubnu prodloužil Talent stávající smlouvy s brankářem Radkem Motlíkem a hráči Romanem Bečvářem a Petrem Linhartem.

V minulých dnech si jediný západočeský účastník v nejvyšší domácí soutěži pojistil služby Petra Vinkelhöfera, Michala Tonara a Jana Blechy. První dva budou v Plzni působit minimálně do konce sezony 2013/14, Blecha ještě o další rok déle.

„Dlouho už se tady mluví o medaili, tak doufám, že na jednu z nich v příští sezoně dosáhneme. Kdybychom měli v úvodu sezony stejnou výkonnost jako na jejím konci, tak jsme mohli atakovat přední pozice už letos," je přesvědčen dvaadvacetiletý Petr Vinkelhöfer.

S jeho slovy souhlasí také devatenáctiletý Jan Blecha. „Vedení klubu po nás jistě bude chtít stejně jako letos některou z medailí a my musíme udělat všechno pro to, aby to konečně vyšlo," je zdravě nabuzeno levé křídlo Plzně.

To Michal Tonar je ve svých cílech opatrnější. „Po letošním zklamání se chceme vrátit do první šestky, kam určitě patříme, a dál bude záležet na tom, jak se nám povede základní část a kolik budeme mít bodů. Potom se můžeme bavit dál," uvedla střední spojka Talentu, která ve středu oslaví devatenáct let.

Jména Tonar a Blecha jsou fanouškům plzeňské házené dobře známa. Otcové současných hráčů Talentu vybojovali s tehdejším Kovopetrolem mistrovský titul v letech 1998 a 1999 a nastavili svým synům laťku hodně vysoko.

Plzni sice už sezona skončila, ale Vinkelhöfer se musí stále udržovat v kondici. „Na přelomu června a července mě čekají akademické hry v Brazílii. Kvůli tomu jsem musel také zrušit naplánovanou dovolenou s přítelkyní," vysvětluje levé křídlo Talentu.

Napilno má Vinkelhöfer také, co se týká studia. V současné době dokončuje druhý ročník oboru tělesná výchova a sport na Pedagogické fakultě v Plzni. K tomu se vrhl na studium trenérské licence C. „Učení mi zatím nějak extra nevadí, takže bych toho chtěl stihnout co nejvíce," neskrývá své ambice Vinkelhöfer.

Od učení si nyní naopak odpočinou Tonar a Blecha, kteří včera úspěšně odmaturovali. Ani oni však neodsunou házenou na druhou kolej, neboť obdrželi pozvánku do národního týmu juniorů, který se v první polovině července zúčastní ME v Turecku.

„Letos si o prázdninách moc od házené neodpočinu, ale vzhledem k účasti na Evropě mi to ani nevadí," směje se Jan Blecha.