Úřadující český mistr odjede se východ republiky téměř kompletní, do sestavy se vrátí uzdravení Jakub Tonar, Jan Blecha i brankář Karel Šmíd.

Jediný, s kým ještě nemůže trenér Martin Šetlík počítat, je Petr Linhart. „Také on už ale dostal povolení provádět změny směru, takže už se to blíží tomu házenkářskému pohybu. Věřím tomu, že v průběhu jarní části extraligy ještě do zápasu naskočí," říká kouč Plzně k aktuálnímu zdravotnímu stavu Linharta, který se po minulé sezoně podrobil náročné operaci kolena.

Házenkáři Plzně hráli ve Frýdku-Místku 6. prosince a v rámci 13. kola tam vyhráli 32:26. „Jejich tahounem je Vojta Petrovský," upozorňuje Šetlík na nejlepšího střelce extraligy, který nasázel Plzni ve dvou zápasech v této sezoně 18 branek. „Ale mají i další nebezpečné spojky, pozor si musíme dávat také na Stracka. Frýdek má kvalitní obranu, kterou na prostředku diriguje Krahulík," varuje trenér.

„Určitě to nebude příjemný soupeř, ale vyhráli jsme tam nedávno v extralize a věřím, že se nám to podaří také v poháru," dodal Šetlík.

Do extraligy vstoupí Západočeši o týden později. V neděli 7. února přivítají v Městské sportovní hale od 10.30 hodin celek ze Zlína.

Program čtvrtfinále Českého poháru mužů: Frýdek-Místek – Talent M.A.T. Plzeň (SO 15.00), Karviná – Zubří (ÚT 18.00).

Utkání Jičín – Hranice se hrálo včera a skončilo po uzávěrce tohoto vydání.

Předehráno: Lovosice – Dukla Praha 31:30 (16:18).