Ačkoliv už jsou v tomto roce odehrána tři extraligová kola, házenkáři Plzně se dnes od 18 hodin představí svým fanouškům letos vůbec poprvé.

Na úvod vyhráli Západočeši v Kopřivnici vysoko 38:26, potom měli vzhledem k lichému počtu účastníků v soutěži volno a minulý týden smolně prohráli v Zubří 20:21, když po naprostou většinu zápasu udávali tempo oni.

O první šestku bojují ovšem také Hranice. Ty z ní po prohrách v Lovosicích a Jičíně na chvíli vypadly, ale po domácím vítězství s Frýdkem 35:31 jsou zpět a rády by se mezi elitou udržely.

„Do Plzně pojedeme zkrátka zkusit něco urvat. Když se nám to nepodařilo v Jičíně ani v Lovosicích, tak to zkusíme v Plzni," uvedl hranický trenér Libor Hrabal.

Před sílou soupeře varuje také pivot a dirigent plzeňské obrany Jakub Šindelář. „Je to komplexní tým, není to o jedinci či o jedincích. Celá základní šestka má svou kvalitu. Od střelce Rachače, přes střední spojku Tůmu nebo další oporu Stržínka. My se musíme soustředit na všechny, nic nepodcenit," říká s odhodláním Šindelář.

Dnešní duel slibuje také parádní souboj brankářů. Proti sobě se postaví dva zkušení čtyřicátníci – plzeňský Radek Motlík a hranický Josef Kučerka. „V minulosti nás Kučerka dokázal několikrát vychytat, ale stejně tak jsme ho my dokázali vyhnat z branky. Doufám, že teď na domácí půdě bude platit to druhé," přeje si před zápasem s finalistou Českého poháru šestadvacetiletý Jakub Šindelář.

Program 19. kola Tipgames extraligy: Dukla Praha – Lovosice (SO 16.30), KP Brno – Kopřivnice (SO 17.00), Talent M.A.T. Plzeň – Hranice (SO 18.00), Přerov – Zubří (NE 10.30), Frýdek-Místek – Jičín (NE 17.00). Volno má Karviná.