V úvodním utkání 3. předkola této evropské soutěže přivítá zítra úřadující český mistr dánský Bjerringbro-Silkeborg. Tento duel začne v Městské sportovní hale na Slovanech v 10.30 hodin a řídit ho bude dvojice italských rozhodčích Marco Di Domenico – Lorenzo Fornasier.

„Na zápas se moc těším, ale musím přiznat, že mám pořád v hlavě ten úterní extraligový zápas proti Zubří," připomíná plzeňský brankář Radek Motlík nešťastné utkání, ve kterém Plzeň před domácím publikem vedla v poločase 19:13 a nakonec prohrála 25:28.

„Tohle se nesmí opakovat, to byla katastrofa. Na čtvrtečním tréninku už jsme se snažili se dát opět do pohody, musíme na to zapomenout a soustředit se pouze na zápas proti Silkeborgu," říká Motlík.

Ve druhém předkole vyřadila Plzeň chorvatskou Poreč. Dánové, to bude jiný level, ale v Talentu věří v úspěch i proti tomuto týmu. „Začíná se od stavu 0:0 a šance jsou vždycky. Soupeř je velmi silný, v kádru má několik bývalých i současných reprezentantů. Nic jednoduchého nás rozhodně nečeká," uvědomuje si nejužitečnější hráč extraligy.

A s jakým výsledkem by byl spokojený do odvety? „Doma bych chtěl vyhrát. Jen se bojím toho, aby zápas se Zubřím na nás nezanechal stopy," obává se Radek Motlík.

Vstupenky na toto utkání Poháru EHF si můžete zakoupit na místě před utkáním. Dveře haly se otevřou v neděli v 9.30 hodin. Dospělí zaplatí za lístek 200 Kč, děti od 10 do 15 let 100 Kč. Děti do 10 let mají vstup zdarma.

Vladimír Haber komentátorem
Nedělní zápas Poháru EHF Plzně proti Silkeborgu bude v přímém přenosu vysílat televizní stanice Sport 1. Program začne v 10.15 hodin a celým utkáním bude diváky provázet Vladimír Haber.
Bývalý hráč a trenér reprezentace i Plzně, který v současné době trénuje německý celek HSG Fichtelgebirge, se na komentování se velmi těší. „Vždycky je příjemné komentovat takový zápas, kde člověk hráče dobře zná a může o nich divákům podat zajímavé informace," uvedl Vladimír Haber.
„Dánská házená patří k nejlepším na světě, je to spíše technická než silová hra, což je podobné naší házené. Předpokládám, že to bude pěkný zápas, Dánové jsou na tom po technické i taktické stránce velice dobře. Pro Talent je to velice těžký soupeř, v kádru má hodně zvučných jmen. Přesto má Plzeň šanci vyhrát, domácí atmosféra ji může hnát dopředu," dodal Haber.