Po zisku dvou bodů v úvodním utkání nového ročníku soutěže ve Zlíně vyhráli svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka v páteční předehrávce 5. kola v Přerově vysoko 30:22.

V úvodu si žádný ze soupeřů nedokázal vytvořit výraznější převahu a po dvaceti minutách bylo skóre vyrovnané - 7:7. Závěr prvního dějství se ovšem povedl lépe Plzni a do kabin si odnášela náskok 11:9.

Ve stejném trendu se nesl také začátek druhé půle. Západočeši oproti prvnímu poločasu zpřesnili koncovku a ve 41. minutě se dostali do vedení 18:12. Přerov se ale také díky třem proměněným sedmičkám dostal zpět do hry a ve 46. minutě domácí snížili na 17:20.

Západočeši ovšem dobře rozehraný duel nepustili. V 53. minutě už měli náskok devíti branek (26:17) a nakonec si z Přerova odvezli dva body za vítězství 30:22.

Extraliga házenkářů - 5. kolo: Sokol HC Přerov - Talent M.A.T. Plzeň 22:30 (9:11)