Obzvlášť když hraje s týmy, které jsou na tom podobně. Po porážce 20:29 v Jičíně čeká plzeňské házenkáře další souboj se sousedem v tabulce. V neděli od 10.30 hodin čtvrtý Talent v 9. kole hostí v Městské hale na Slovanech páté Hranice.

„Hranice před sezonou vhodně doplnily kádr. Jsou v něm mladí kluci, někteří vloni nedostávali tolik příležitostí. Přišel Tomáš Mlotekz Karviné, který hodně oživil útočnou hru Hranic. Stále spoléhají na brankáře Pepu Kučerku, který patří k lepšímu průměru v extralize,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Podle něj se mužstvo postupně sžívá a už během prvních sedmi kol prokázalo kvalitu. „Postavení v tabulce odpovídá výkonům. O to více se musíme mít na pozoru a dobře se na ně připravit. Každopádně chceme doma získat dva body,“ uvedl Tonar st.

Hranice zdobí organizovaná hra v útoku nebo individuální síla díky házenkářům jako jsou Mlotek nebo Tůma. „Tůma tomu dává spíš takový řád a mladí hráči přidávají dravost. Takže musíme hrát hlavně v obraně bezchybně a dobře to odbránit,“ nastínil trenér Plzně.

Michal Tonar st. přiznal, že defenziva byla problémem i v utkání s Jičínem. „Nedokázali jsme dobře ubránit jičínské útoky. K tomu se bohužel přidalo neproměňování šancí. Pevně doufám, že si zaváhání z Jičína vynahradíme doma s Hranicemi,“ přeje si kouč.

Ovlivnila porážka v Jičíně přípravu na Hranice? „Samozřejmě. Museli jsme na to nějak reagovat. Chyby jsme si zanalyzovali u videa. Doufám, že jsme se z nich poučili a v neděli to bude proti Hranicím vidět. Myslím si, že jsme se na Hranice připravovali svědomitě a dobře jsme trénovali,“ dodal Michal Tonar st.