Ve hře je postup do další fáze soutěže a tedy možnost narazit na prestižního soupeře. Plzeňským házenkářům je jasné, že duely s Hapoelem nebudou procházkou růžovým sadem.

„Mužstvo je složené z hráčů izraelského nároďáku, mají tam Němce a jednoho Slovince. Můžeme čekat styl evropské házené,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar.

Trenérský štáb studoval na videu dvě utkání Hapoelu z izraelské ligy. „Vstup do zápasu se jim nepovedl, a tak museli skóre otáčet. Příliš mě toho z jejich strany nepřekvapilo, ale nechci být zbytečně optimistický. Čekají nás dvě těžká utkání,“ uvedl kouč Západočechů.

Podle Tonara házenkářům Ashdodu chybí rychlost. „Jsou trochu pomalejší, aspoň to na videu tak vypadalo. Hrají silovou házenou, na spojkách mají větší hráče, hlavně na pravé spojce toho německého házenkáře, který je robustnější a má skoro dva metry. Ale je to na úkor rychlosti, doufám, že se to během zápasu potvrdí a my si s tím poradíme,“ přeje si.

Mohla by cesta k úspěchu vést přes větší využití křídel, když silnou stránkou Hapoelu není rychlost? „Uvidíme podle začátku a v jakém rozpoložení bude soupeř. Nicméně nechtěl bych, abychom se podřizovali hře Ashdodu. Chceme Hapoelu vnutit náš styl hry. Víme, co nám fungovalo čtyři pět zápasů v extralize, s čím jsme byli úspěšní proti Zubří a na Dukle. Cesta k úspěchu povede přes proměňování šancí,“ je jasné Tonarovi.

K dispozici už bude mít Jakuba Doudu, který vynechal mač s Duklou. Otazník visí nad Janem Stehlíkem.

Čtvrteční zápas začíná v 18.00, páteční v 15.30 hodin. Oba se hrají v Městské hale v Plzni na Slovanech.

Házenkáři Nýřan stoupají tabulkou.
Házenkáři Nýřan stoupají tabulkou