Mistr extraligy ve středečním třetím kole rozdrtil lídra druhé ligy skupiny Severozápad Most 41:16. Slavie hrající stejnou soutěž jako Most vyřadila vedoucí celek první ligy Strakonice (30:29).

„Nechtěli jsme připustit překvapení, které se událov utkání Strakonic se Slavií. Soupeř byl zpočátku houževnatý a kladl odpor. Zaslouženě jsme postoupili, ale soupeř nás neprověřil,“ řekl trenér Talentu Michal Tonar.

Kvůli zdravotním problémům brankářů Herajta a Šmída chytali Křesťan a dorostenec Rychal. „Vystřídali se po poločase a zhostili se toho velmi dobře,“ pochválil plzeňský kouč gólmanskou dvojici.

V poli dostali šanci další dorostenci Pašek a Kaplan. „Protože jsme nemohli využít Kačína, Říhu a Fliegla, kteří jsou na hostování ve Strakonicích a hráli za ně užv předchozím kole poháru,“ vysvětlil Tonar.

Už zítra od 19.00 hodin čeká Talent zápas 7. kola extraligy doma proti Jičínu. Východočeši zatím nasbírali tři body a jsou desátí, což je pro semifinalistu minulého ročníku extraligy zklamáním. „Nechci, aby toto bylo důvodem k podcenění, protože Jičín má svoji kvalitu. Doufám, že k utkání přistoupíme jako k těm předchozím a udržíme si neporazitelnost. Nechystáme zásadní změny, protože do teď naše hra fungovala na všechny soupeře,“ uvedl trenér Talentu.

Tonar věří, že se do zítřka zlepší zdravotní stav Šmída a Herajta. „Budeme to řešit až zítra (pátek) v podvečer. Není ale vůbec důvod k panice, protože Křesťan dobře odchytal utkání v Hranicích, kde se Šmídovi nepovedl vstup do zápasu, a Ríša ho plnohodnotně nahradil,“ dodal Michal Tonar.