Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň si v Českém poháru zajistili účast mezi nejlepšími osmi týmy, i když na postup se ve středu nadřeli určitě více, než si mysleli.

Obhájce českého titulu se představil v hale Sokola Vršovice a proti domácímu druholigovému týmu byl jasným favoritem. Pražané ale bojovali a byli házenkářům Plzně důstojným soupeřem.

První poločas vyhrál Talent jen o dvě branky 19:17, a v polovině druhého poločasu dokonce Vršovice vyrovnaly na 25:25. Závěr si ale extraligový tým Plzně pohlídal a po vítězství 36:31 se mohl radovat z postupu do čtvrtfinále Českého poháru.

„Vítězství se asi rodilo složitěji, než jsme očekávali, ale pro nás bylo důležité to, že si odpočinuli naši nejvytíženější hráči. Od začátku zápasu dostali příležitost kluci z lavičky a podle toho se zápas vyvíjel," uvedl trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

Nejlepší střelci obou týmů v tomto utkání si na své konto připsali 15 branek. Za Vršovice řádil Jan Bednář, z plzeňského týmu mu stejnou mincí oplatil Ondřej Šafránek.

„Ondra hrál velmi dobře a dařilo se mu i v koncovce. Góly dával z trháků i po dohrání do křídla. Nějaké nedostatky tam samozřejmě byly, ale pohybově na tom byl výborně," pochválil kouč svého teprve devatenáctiletého svěřence Ondřeje Šafránka.

„Hrozně se mi líbilo, jak domácí hráli. Předvedli enormní nasazení a velmi bojovný výkon. Naši mladí kluci museli jet nadoraz, takže v tomto ohledu byl pro nás zápas velkým přínosem. Chtěl jsem, aby od začátku do konce byla zodpovědnost na nich. Kluci museli o výsledek zabojovat a jsem rád, že to zvládli," přiznal trenér Martin Šetlík.

Další zápas čeká házenkáře Plzně v neděli, kdy v rámci extraligy přivítají od 10.30 hodin v Městské hale celek Jičína.

Házenkářky HC Plzeň přivítaly ve středu v bitvě dvou interligových týmů pražskou Slavii. Ve čtvrtfinále Českého poháru podlehl nováček nejvyšší soutěže za západu Čech třetímu celku tabulky o deset branek 22:32.