Utkání mělo podobný průběh jako prvním duel v Plzni, jen v opačných rolích. Karviná o poločase vedla o gól (12:11) a povedl se jí úvod druhé třicetimunutovky, ve které si vytvořila až šestigólový náskok. Talent sice stahoval, ale nedostal se na rozdíl pod tři branky. Hosté totiž vůbec nedokázali efektivně využít křídla ani pivota, v čemž byl obrovský rozdíl. Za Karvinou zářili Zbránek a Nedoma. Západočeši stříleli téměř pouze ze spojek, což na výhru nestačilo. Michal Tonar vstřelil devět branek, Jan Stehlík se trefil osmkrát.

V první půli oba týmy zahazovaly své šance. Plzeňský Jan Chmelík čtyřikrát zakončoval z dobrých pozic, ale nedal gól. Baník Karviná spálil obě nabídnuté sedmičky. Skvělými výkony se v úvodní třicetiminutovce prezentovali také brankáři, na jedné straně Nemanja Marjanović a na druhé Karel Šmíd.

Zatímco po první půli Talent doháněl jednobrankovou ztrátu, tak v průběhu druhého poločasu už ztrácel šest gólů. Manko už nedotáhl, a tak prohrál 24:28.

Třetí zápas finálové série je na programu v neděli od 12.30 hodin v Plzni.

Baník Karviná⋌28

Talent Plzeň⋌24

Poločas: 12:11. Vyloučení: 2:2. ŽK: 1:2. Sedmimetrové hody: 5/3:0/0. Stav série: 1:1.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt – Douda, Chmelík 2, Ivančev, Stehlík 8, Šafránek 1, Šindelář 1, Šíra 1, J. Tonar 2, M. Tonar 9, Vinkelhöfer, Wildt.