Osmé extraligové kolo házenkářů nabídlo v sobotu večer šlágr mezi domácím Jičínem a Talentem Plzeň.

Prvních třináct minut se o jednogólové vedení střídaly oba týmy. V 15. minutě Jičín získal tříbrankový náskok - 9:6 a o pět minut později to bylo 11:6. Těsně před koncem první půle Talent prohrával už 8:15, ale do šaten se šlo za stavu 10:15. Domácí dominovali ve všech ohledech, dokázali přesně pálit ze spojky, využívali křídla, udeřili z brejků a sebevědomě procházeli obranou. Plzni se nedařila střelba ze spojek.

Talentu se ve druhém poločase podařilo snížit na 12:16, na nižší brankový rozdíl se ve zbytku zápasu už nedostal. Ve 42. minutě Jičín vedl 20:13, pak se Plzeň přiblížila na dostřel pěti gólů - 17:22. Jenže poslední desetiminutovka duelu byla v režii Jičína, který svůj náskok navýšil až na konečných 29:20.