Západočeši hráli s Pražany v prvním poločase vyrovnanou partii až do 22. minuty – 9:9. Závěr úvodního dějství lépe zvládla Dukla, proto Talent o přestávce prohrával 11:15.

Na začátku druhé půle Plzeň snížila na rozdíl dvou branek, ale vzápětí během minuty a půl inkasovala třikrát za sebou – 14:19. Plzeňští trenéři sáhli po oddechovém času, ale ani po něm se Talent na soupeře gólově nedotáhl. Naopak. V polovině druhé třicetiminutovky domácí zvýšili náskok na osm branek – 16:24 z pohledu Plzně. Trenérský štáb hostů si opět vyžádal time-out, ale ani poté se Talentu nepodařilo smazat náskok Dukly. Ta zvítězila 32:25 a vynutila si pátý zápas na západě Čech.

Patrik Hrošovský napřahuje ke střele v utkání proti Realu v Madridu na podzim 2018.
O historických momentech Viktorky na plechovkách Gambrinusu rozhodnou fanoušci

„Větší nasazení a chuť po vítězství bylo na straně Dukly. Toto bylo jedním ze zásadních faktorů, proč ten zápas dopadl tak, jak dopadl. Na soupeři bylo vidět, že se chce porvat o výhru. My jsme tím byli zřejmě trochu zaskočení. Na utkání se musím podívat na videu, a pak budeme nějakým způsobem reagovat,“ řekl trenér Talentu Petr Štochl.

Před rozhodujícím pátým zápasem chce, aby si jeho svěřenci uvědomili důležitost zápasu. „Potřebujeme se dostat do klidu a do pohody, protože dvě porážky za sebou jsou hodně nepříjemné. Druhou věcí bude taktická příprava týkající se eliminace hry Dukly,“ nastínil kouč.

Klíčový házenkář Pražanů Matěj Klíma nastřílel osm gólů. „Má skvělou formu. Je zcela evidentní, že nějaké góly vstřelí, ale jde o to, abychom to minimalizovali. V jeho momentální fazóně asi nejsme schopní ho úplně vymazat, ale musíme na hru Matěje Klímy lépe reagovat,“ uvedl Petr Štochl.

Prvním finalistou extraligy je Karviná, která přehrála Lovosice 3:1 na zápasy.

 

Ilustrační foto.
Škodovka zahájí nový ročník extraligy v Pardubicích

Dukla Praha - Talent Plzeň 32:25

Poločas: 15:11. Vyloučení: 5:4. ŽK: 2:1. Sedmimetrové hody: 3/3:6/5. Stav série: 2:2.
Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt 1 – Linhart 1, Nejdl 5, Stehlík 2, Šafránek 2, Tonar 6/3, Škvařil 2, Douda 3/1, Šindelář 1, Vinkelhöfer 2, Režnický, Wildt, Sedlák, Říha, Kaplan.