V pátek večer nestačili v Německu na domácí Aue 22:31. Šanci na reparát proti celku druhé bundesligy dostanou už tento pátek od 18.30 hodin v Městské hale na Slovanech.

Podle trenéra Talentu Michala Tonara st. výsledek vypadá hrozivě, ale zkresluje ho neproměňování šancí Západočechů. „Nedali jsme ani ty nejvyloženější příležitosti, už je to taková obehraná písnička,“ zhodnotil první přípravné utkání plzeňský kouč na klubovém webu. „Udělali jsme dvacet technických chyb, to byl největší problém. Každý si vybral nějakou slabší chvilku,“ dodal trenér Talentu.

Obranný systém 0-6 odkryl rezervy, na jejichž odstranění se bude Plzeň zaměřovat ve zbytku zimní přípravy.

„Do zápasu jsme šli z plné kondiční přípravy, teď už ubereme a soustředíme se spíš na herní věci,“ řekl Tonar st.

V Aue se snažil rovnoměrně prostřídat všechny hráče z kádru. Do Německa neodjel pouze gólman Filip Herajt, který byl se školou na lyžařském kempu, a bude chybět i v domácí odvetě. Kvůli lehčímu zranění nakonec nenastoupil ani Milan Ivančev. Po dlouhodobém zranění se do hry dostal Jakub Tonar. „Odehrál nějakých pětadvacet minut. Pomalu snad nabere zpátky herní praxi,“ doufá Michal Tonar st.

Nadcházející páteční duel proti Aue bude pro Talent Plzeň generálkou na první zápas tohoto roku ve Strabag Rail extralize. V něm aktuálně druhý tým soutěže hostí 27. ledna od 10.30 hodin Zubří.

EHV Aue – Talent Plzeň 31:22

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Kaiser – Vinkelhöfer 1, Šindelář 4, M. Tonar 1, Stehlík 1, Wildt 2, Douda 2/2, Šíra 1, Šafránek 2, Chmelík 2, Nejdl 3, J. Tonar 3, Bičiště.