Žádné překvapení na úkor favorita se nekonalo. Házenkáři Plzně potvrdili v nedělním utkání 16. kola extraligy papírové předpoklady a poslední Zlín porazili v domácí hale vysoko 39:22.

„Jsem rád, že jsme při tomto povinném vítězství vyhráli vyšším rozdílem. Mohli jsme protočit sestavu, ale bylo vidět, že ani proti Zlínu nejsme schopni udržet tu laťku stejně vysoko po celých 60 minut. Pro mladé kluky jde ale především o sbírání zkušeností," uvedl po utkání trenér plzeňského týmu Martin Šetlík.

Talent vstoupil do prvního letošního utkání v nejvyšší domácí soutěži soustředěně a v 7. minutě šel do vedení 4:1.

Potom sice hosté dvěma góly snížili na 3:4, ale další minuty opět patřily Plzni. Ta si šňůrou pěti branek vytvořila ve 13. minutě náskok 9:3, v 19. minutě už vedli domácí 13:4 a první poločas vyhráli 20:10.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a devět stovek fanoušků v Městské sportovní hale řešilo hlavně to, jestli se Plzni podaří nastřílet 40 branek.

To se nakonec domácím borcům nepovedlo. V 52. minutě to sice vypadalo za stavu 35:19 dobře, ale potom se plzeňský stroj trošku zadrhl a svoji roli hrálo také to, že Plzeň byla v závěru utkání kvůli vyloučení oslabena.

Skóre se nakonec zastavilo na výsledku 39:22, Talent si připsal do tabulky jedenácté vítězství v sezoně a udržel se na druhém místě před dotírajícími Hranicemi.

„Kluci dostali za úkol neinkasovat více než 20 branek, takže z tohoto pohledu jsem trošku zklamaný. Dostali jsme dva tři zbytečné góly, kdy jsme se nestačili vrátit do obrany," všiml si Šetlík.

Do zápasu nezasáhli nemocní Jakub Tonar a gólman Radek Motlík. O čas v brance Plzně se rovnoměrně podělili Karel Šmíd Filip Herajt.

Už ve středu přivítá Plzeň od 18 hodin v Městské sportovní hale na Slovanech tým z Kopřivnice.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Zlín 39:22

Poločas: 20:10. Rozhodčí: Blanar, Haramul. Sedmimetrové hody: 1/1:4/3. Vyloučení: 3:1. Diváci: 896.

Sestava a branky Plzně: Šmíd, Herajt – Fořt 1, Bičiště 2, Jonáš 2, Šafránek 3, M. Škvařil 5, Blecha 1, Ivančev 3, Vinkelhöfer 6/1, M. Tonar 8, Poloz 3, J. Škvařil 1, J. Strýc, Šindelář 4.

Sestava a branky Zlína: Šidlík, Hrdina – Buček, Plšek 1, Brhel 2, Žůrek, Gabriž 2, Mužík, Balun, Doležel 6/3, Dujčák 3, Lefan 1, Kavka 7.