Lépe do utkání vstoupili hosté, kteří vedli 3:1 a dál si udržovali většinou jednobrankový náskok.

Talent vyrovnal poprvé skóre v 16. minutě Ivancevem a ve 21. minutě šel poprvé do vedení (11:10) střelou Poloze přes celé hřiště.

V poločase ale měli navrch o jediný gól hosté, kteří vyhráli první část hry v poměru 15:14.

Vyrovnaný zápas se začal lámat za stavu 22:22, kdy Plzeň postupně utekla soupeři o čtyři góly a vedení si už nenechala vzít.

Karviná sice stahovala náskok Talentu, jenže v předposlední minutě zvýšil Šafránek na 30:28, poté vytáhl při šanci Karviné skvělý zákrok gólman Šmíd a bylo rozhodnuto.

Hosté pak už jen korigovali výsledek a Plzeň se spolu s fanoušky radovala ze zaslouženého vítězství 30:29.

Výsledek 3. utkání finále extraligy: SSK Talent Robstav-M.A.T. Plzeň – HCB Karviná 30:29 (14:15). Nejváce brenek: Branky: Stehlík 6, Ivancev 6, Poloz 5/1 – Užek 8, Brůna 5.

Stav série: 1:2 na zápasy.