Mistr české házenkářské extraligy se tak může těšit na zvučného soupeře.

Stejně jako v prvním utkání nevstoupili Západočeši do zápasu nejlepším způsobem. Od začátku totiž ztráceli až tři góly a v polovině úvodního poločasu prohrávali 3:7. Skóre vyrovnali až necelé tři minuty před koncem půle – 9:9. První třicetiminutovku nakonec prohráli 10:12. „Vlastními chybami jsme se dostali do nepříjemné situace. Nedali jsme čtyři pět vyložených šancí, což  byl ten problém. Kluci měli  v hlavách, že jsme první zápas vyhráli o devět gólů,“  řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar.

Po přestávce Plzeň musela dohánět tříbrankový náskok Hapoelu – 10:13. Jenže krátce nato srovnala a ve 39. minutě v duelu vedla – 15:14. Pak dvakrát Talent odskočil na rozdíl tří gólů a v 59. minutě zvyšoval na 25:21. Gólem  z poslední minuty uzavřel skóre na 26:21 a plzeňští házenkáři se mohli radovat ze zaslouženého postupu do třetího kola Poháru EHF.

„Na začátku zápasu Izraelci vytáhli drápky a my jsme se nechali rozhodit těmi několika zvláštními rozhodnutími sudích. Zůstali jsme ale pokorní a trpěliví a vrátili jsme se k našemu systému hry, který byl úspěšný. Soupeř nás zatlačil do kouta a museli jsme přidat. Do zápasu zasáhlo všech šestnáct hráčů  z lavičky a díky tomu jsme ušetřili síly do dalších bojů. Postup je super a klukům bych chtěl poděkovat,“ uvedl kouč Talentu.