Ziskem dvou bodů se úřadující mistr vrátil do čela tabulky, které od soboty okupovalo díky lepšímu skóre Zubří. Moravané mohou Plzeň předstihnout opět v neděli, kdy hrají ve Frýdku-Místku.

Ve včerejším duelu v Hranicích čekali diváci na úvodní gól poměrně dlouho, první se trefila Plzeň až po téměř šesti minutách hry.

Hosté nepustili Hranice ani jednou do vedení. První poločas vyhráli 12:9, ve druhé půli dovolili domácím házenkářům skórovat jen sedmkrát a po závěrečné siréně se mohli radovat z vítězství 23:16.

Včerejší souboj proti Hranicím byl pro plzeňské borce generálkou na nedělní utkání druhého předkola Poháru EHF, ve kterém se Talent představí od 11 hodin v hale ruského týmu Permskie medvedi. V prvním duelu Talent doma prohrál 23:25.

TJ Cement Hranice – Talent M.A.T. Plzeň 16:23 (9:12)

Další program 7. kola: Lovosice – Litovel (SO 17.00), KP Brno – Jičín (SO 17.00), Frýdek-Místek – Zubří (NE 10.30), Přerov – Karviná (NE 14.30), Zlín – Dukla Praha (NE 16.00).