Devíti góly se blýskl Ondřej Šafránek a ve druhé polovině závěrečné třicetiminutovky se čtyřmi chycenými střelami vyznamenal brankář Filip Herajt. Minimálně do dnešního večera bude Plzeň na čele extraligové tabulky.

Talent od začátku zápasu vedl, hosté dvakrát srovnali na 4:4 a 6:6. V polovině první půle Plzeň měla tříbrankový náskok 10:7 a v 18. minutě to bylo už 11:7. Poté se s Lovosicemi přetahovala o dvou až třígólové vedení. V 28. minutě Talent vedl 16:12, jenže Lovosice do konce prvního poločasu snížily na rozdíl jedné branky – 16:15.

Na začátku druhé půle Talent zvýšil náskok na tři góly, který stejně jako v prvním dějství prohospodařil – ve 46. minutě Lovosice srovnaly na 24:24.

Plzni se naštěstí podařilo strhnout zápas na svoji stranu a v 52. minutě vedla 27:24. V závěru duelu domácí házenkáře podržel několika skvělými zákroky gólman Herajt. Dvě minuty před koncem Talent zvýšil na 30:26 a pohodlný náskok si udržel až do konce zápasu – 32:28.

„Získali jsme dva důležité body, protože teď nás čeká těžké utkání v Jičíně. Budu se opakovat jako po domácím zápasu s Brnem, ale náš výkon nebyl ideální. Musíme se zlepšit skoro ve všem. Byla tam nepřipravená střelba, některé situace jsme řešili úplně špatně – místo střelby jsme přihrávali do strany, z čehož někdy pramenily ztráty balonů, čímž jsme ztratili výhodu přečíslení,“ zlobil se trenér Talentu Michal Tonar st.

Talent odehrál teprve druhé střetnutí doma. Předtím pětkrát nastoupil venku. „Na hřištích soupeřů jsme hráli lépe. Mně se zdá, že najednou nás bude svazovat domácí prostředí, což je nepředstavitelné,“ řekl kouč.

Za stavu 24:24 měly výhodu útoku Lovosice, ale neproměnily ji. „Vlastními chybami jsme nahráli soupeři, aby zápas zdramatizoval. To samé se nám stalo i v první půli. Zachránily nás ale čtyři zákroky Filipa Herajta a uklidnil nás až gól Mikyho Tonara z trháku na 30:26,“ uvedl trenér Talentu.

Sedmé kolo extraligy se dohrává ve středu. V sobotu hraje Talent 8. kolo v Jičíně.

Talent Plzeň - Lovosice 32:28

Poločas: 16:15. Vyloučení: 1:1. ŽK: 1:0. Sedmimetrové hody: 2/1:3/3.

Sestava a branky Talentu: Šmíd, Herajt – Šindelář 2, M. Tonar 7, Stehlík 4, Douda 3, Šafránek 9, Ivančev 2, Chmelík 4, Šíra 1.