Třetí venkovní zápas v řadě a opět se házenkáři Talentu Plzeň nevrací domů s prázdnou. Vicemistr extraligy tentokrát bodoval ve Frýdku-Místku, kde v neděli v podvečer zvítězil jednoznačně 36:25.

O polovinu branek Západočechů se postarali devítigóloví střelci Jan Stehlík a Jakub Douda.

Talent Plzeň v utkání vůbec neprohrával. V první půli si postupně vytvořil tří až čtyřbrankový náskok, který vydržel po většinu času úvodní třicetiminutovky. První poločas skončil 19:16 pro Talent. Brankář Talentu Filip Herajt opět ukazoval, že má na začátku sezony skvělou formu a po skvělém výkonu v Kopřivnici měl zase úspěšnost zákroků sahající k padesáti procentům.

Po přestávce začal náskok Talentu narůstat. Ve 35. minutě Plzeň vedla 23:17 a těsně před polovinou druhého poločasu vyhrávala 27:18. Ve 47. minutě domácí Frýdek-Místek snížil na rozdíl šesti branek, ale v té samé minutě Talent vstřelil dva góly a bylo to 30:22.

Pět minut před koncem Talent zvyšoval na 34:24 a zápas nakonec dovedl do jednoznačného vítězství 36:25.

Plzeň předváděla dobrou střelbu ze spojek, Stehlík a Douda se trefili devětkrát, Michal Tonar vstřelil pět gólů. Hosté se ale prosazovali i ze všech možných pozic. Talent podrželi gólmani Herajt a Šmíd. Do hry se poprvé v sezoně dostal David Bičiště.

Talent tak splnil pozici favorita před páteční reprízou semifinále play-off minulé sezony extraligy v Zubří. Valaši zatím zůstávají za očekáváním.

Frýdek Místek - Talent Plzeň 25:36

Poločas: 16:19. Vyloučení: 1:3. ŽK: 3:3. Sedmimetrové hody: 3/3:2/2.

Sestava a branky Talentu: Herajt, Šmíd - Douda 9, Chmelík 4, Kačín 1, Nejdl 1, Stehlík 9/2, Šafránek 2, Šindelář 3, Šíra, M. Tonar 5, Vinkelhöfer 2, Wildt, Cvikl, Říha, Sedlák, Bičiště.