V neděli se v základní skupině střetne s bundesligovým Lipskem a domácí Desavou, která hraje třetí bundesligu. „Hrát se bude 2x15 minut a kvalita soupeřů je zřetelná. Ve druhé skupině jsou Gummersbach, Berlín a Hamburk, takže co soupeř, to kvalita. O umístění se pak utkají třetí se třetím, druhý s druhým a vítězové skupin si to rozdají o celkové prvenství,“ uvedl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar.

Do Německa poveze, až na zraněné Stehlíka a Ivanceva, kompletní kádr včetně zimní posily Milana Škvařila. „Pojede i Macháč, který se do tréninku zapojí zítra (pátek). Se slovenskou reprezentací hrál první fázi kvalifikace o postup na mistrovství světa, tak dostal tři dny volno,“ vysvětlil kouč Talentu.

Příští pátek čeká na Plzeň doma generálka na extraligu s již tradičním německým soupeřem Aue. „Chtěli bychom, aby herní projev už vypadal jako v extralize, protože týden na to začínáme jarní část v Novém Veselí,“ dal si cíl Tonar.

Trenér Adrián Guľa (uprostřed).
Viktoriáni si poprvé zahrají pod trenérem Guľou

Zimní příprava Talentu začala 3. ledna v hale na Slovanech. Házenkáři kombinují nabírání fyzické kondice s herními prvky a posilovnou. „Zatím to šlape. Teď se připravujeme na mezinárodní turnaj v Desavě a potom už to bude směřovat k zahájení jarní části extraligy,“ dodal lodivod Talentu.

Dlouhodobé zranění pravé spojky Stehlíka na konci podzimní části způsobilo Tonarovi nemalé komplikace. „Bogdanić je momentálně jediná pravá spojka. Minulý týden v charitativním utkání proti Dukle jsem tam na chvíli pustil pravé křídlo Chmelíka. Dalšími alternativami jsou Ivancev a Douda. Ivancev má s pravou spojkou největší zkušenosti a jevil se na ní asi nejsilnější, když tam zaskakoval, a klub vyhrál dva tituly. Douda je velmi dobrý univerzální hráč, který by to taky měl zvládnout. Na chvíli se může z křídla na pravou spojku přesunout i Chmelík. Je ale jasné, že levoruká spojka vpravo je do kombinace opravdu znát a Ivancev a Douda to mají jako praváci složitější,“ řekl Michal Tonar.