Poslední Zlín, to je zítřejší soupeř házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň v prvním letošním extraligovém vystoupení. Výhodu domácího prostředí budou mít Západočeši, zápas v Městské sportovní hale na Slovanech začne v tradičním čase 10.30 hodin.

Podle postavení v tabulce je Zlín optimálním soupeřem na rozehrání, ale je jasné, že každý tým bude úřadujícímu mistrovi vzdorovat a nedá svoji kůži lacino.

„Povinnost nám velí uhrát dva body," je si vědom trenér Talentu Martin Šetlík. „Chtěli bychom naplno ukázat rozdíl mezi kvalitami obou týmů a vyhrát větším rozdílem," je bojovně naladěn kouč Plzně.

Aktuálně druhý celek extraligového pořadí má rozhodně co napravovat. Před týdnem totiž prohrál ve čtvrtfinále Českého poháru ve Frýdku-Místku 27:30.

„Nepřistoupili jsme k tomu utkání tak koncentrovaně, jak bychom měli. V hlavách hráčů možná bylo také to, že domácím chybí opory Petrovský a Strack. Věřím, že si z toho vzali kluci ponaučení a nebude se to opakovat," přeje si Martin Šetlík.

„Už příští týden ve středu máme doma dalšího soupeře ze spodku tabulky, Kopřivnici, a z těchto dvou zápasů musíme získat plný počet bodů," má jasno kouč Talentu.

Plzeň nyní ztrácí čtyři body na vedoucí Duklu, takže každé další případné zaváhání by bylo v boji o co nejvýhodnější postavení před play-off hodně nepříjemné.

„V žádném případě nechceme ztratit s Duklou kontakt a naopak bychom se rádi dostali před ní. Ale bude to hodně náročné. Ve zbývajícím programu základní části nás čekají těžké zápasy venku. Ještě jedeme do Lovosic, do Hranic a končíme v Zubří. Také s ohledem na to si nemůžeme dovolit doma ztrácet body," dodal Martin Šetlík.

V prvním vzájemném utkání v této sezoně vyhrála Plzeň ve Zlíně vysoko 34:20.