Talent nedal i přes problémy s pivoty Dukle šanci

Plzeň – Televizní utkání, které bylo magnetem 8. kola extraligy mužů, zvládli mnohem lépe házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň. Ti před zraky téměř dvanácti stovek diváků porazili doma v neděli Duklu 30:22.

27.10.2014

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Zdeněk Vaiz

První gól zápasu měl v ruce hostující Kotrč, ale ze sedmičky trefil pouze tyč a jakoby předznamenal úvodní střelecké trápení hostů.

Plzeň se snadno dostala do vedení 5:0 a v 15. minutě už to bylo 11:4 pro domácí.

Dukla se vrátila zpět do hry především díky přesilovkám, které v první půli hrála čtyři, zatímco Talent ani jednu. Do kabin si tedy úřadující mistr nesl hubený náskok 15:13.

„Velice dobře jsme začali, hráli jsme to, co jsme chtěli a vytvářeli jsme si šance. Pak ale přišly technické chyby a dostávali jsme jednoduché góly z brejků," uvedl po utkání trenér Plzně Martin Šetlík.

Do druhé půle vstupovala Dukla s výhodou dvou hráčů v poli, ale domácí jejich tlak přežili pouze s jednou inkasovanou brankou a potom už se opět chopili otěží zápasu oni.

Své přesilovky využila Plzeň mnohem lépe a ve 38. minutě vedla 20:14.

Ve 46. minutě sice snižoval nejlepší hráč Dukly Kotrč na 19:22, ale větší zápletku už Pražanům domácí nepovolili.

„Věděli jsme z videa, že se Dukla snaží hrát hodně rychlých akcí přes křídla, ale bohužel jsme si to nepohlídali. Mají to zvládnuté velmi dobře. Na postupnou obranu se ale trápili," konstatoval Petr Vinkelhöfer, autor šesti plzeňských branek.

Právě on zvyšoval v 53. minutě v oslabení na 26:19 a celý zápas potom obhájce titulu ovládl poměrem 30:22.

„Věděli jsme, že budeme mít problémy v defenzivě. Máme zraněné oba pivoty, na kterých naše obrana stojí," vysvětloval kouč Talentu.

„Kuba Šindelář s velkým sebezapřením nakonec zápas odehrál i přesto, že jeho kotník není dobrý. Leoš Petrovský má problém s vazy v rameni. Museli jsme improvizovat a jsem rád, že jsme to zvládli," dodal Martin Šetlík.

Šindelářovi na postu pivota sekundoval Lukáš Horký.

Minisouboj o krále střelců mezi plzeňským Linhartem a hostujícím Kotrčem dopadl nerozhodně. Oba si v utkání připsali na své konto 9 gólů.

Zatímco Pražané během zápasu hned dvakrát protočili dvojici gólmanů, vynikající Radek Motlík, který v pátek oslavil 44. narozeniny, pustil do branky Karla Šmída jen na dvě sedmičky. A ten první z nich Ramsovi chytil.

Talent M.A.T. Plzeň – HC Dukla Praha 30:22 (15:13)

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Fořt 1, Linhart 9, M. Škvařil 7, J. Blecha 1, Vinkelhöfer 6, M. Tonar 2, Loskot, J. Škvařil, Horký 1, Šindelář 3, Kavka.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Petržala – Šimůnek 1, Sviták 2, Kývala, Březina, Fulnek 1, Kotrč 9/1, Rams 1/1, Reichl 2, Mubenzem 2, Jeníček 1, Kastner, Šůstek 3.