Tuzemskou házenou budou reprezentovat mistr z Karviné a finalista extraligy Talent Plzeň. Slovensko vyšle do boje Tatran Prešov a Agro Topolčany.

Plzeňské házenkáře v sobotu v 19.00 hodin čeká souboj o finále s Prešovem. Vítěz duelu se o prvenství utká s lepším ze zápasu Karviná – Topolčany. Poražení si to v neděli rozdají o třetí místo.
Pro Talent půjde o generálku na Pohár EHF (2. a 3. září) a domácí extraligu (Talent začíná 8. září v Kopřivnici). „Jsme na konci přípravy, takže chceme uhrát co nejlepší výsledek. V tréninku ale pořád pilujeme nějaké věci, které si na turnaji vyzkoušíme,“ řekl trenér Talentu Plzeň Michal Tonar st.

Prešov dlouhodobě dominuje slovenské extralize a na hřišti se opírá o české reprezentanty Jakuba Hrstku, Tomáše Čípa a Michala Kasala. „Kvalita mužstva je vysoká. Každý rok se pokouší o Ligu mistrů, poslední roky hrají tři soutěže najednou, mají široký kádr, před sezonou posílili o hráče z Paříže (Titouana Afanoua Gatineho, pozn. red.), takže s účastí v Lize mistrů to myslí hodně vážně,“ uvedl trenér Talentu Plzeň.

Vloni Talent s Prešovem prohrál 19:26, po první půli to bylo 10:12. „Budu asi hodně rád, kdybychom odehráli podobné utkání jako před rokem v Plzni. Kluci to odmakali, ale samozřejmě že se během zápasu projevovalo, že kvalita je na straně Prešova,“ tvrdil Tonar.

Na Prezidentském poháru v Prešově bude postrádat dlouhodobě zraněného Jakuba Tonara a problémy s rukou má David Bičiště. Odcestovat by měl brankář Filip Herajt, kterého trápily střevní potíže. „Z dorostu nás doplní Říha, který odehrál velmi dobře turnaj v Jičíně. Další dorostenci Sedlák, Cvikl a Davídek budou k dispozici trenérům dorostu na turnaj Miroslava Šafra,“ doplnil Michal Tonar.